X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Arbel Mersin'de istihdamın lideri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Arbel Mersin'de istihdamın lideri

  • Giriş Tarihi: 20.11.2015
Arbel Mersin'de istihdamın lideri
Arbel Mersin'de istihdamın lideri

Türkiye'nin ve Mersin'in yükselen değeri Arbel A.Ş. Mersin'de en fazla istihdam sağlayan şirket oldu

İŞKUR Mersin İl Müdürlüğü'nce bu yıl 5'incisi düzenlenen "Mersin İstihdam Fuarı" açıldı. 100'e yakın firmanın stant açtığı fuarda, 'İstihdamın Enleri' ödüllendirildi. Mersin'in ve Türkiye'nin yükselen markası Arbel, kentin istihdam lideri olurken, kurum adına verilen ödülü Arbel A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Arslan aldı.

NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ

Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda açılan fuarda konuşan İŞ- KUR Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya, Türkiye'de nitelikli iş gücü sorunu yaşandığını vurguladı. Ülkede daha güzel yarınlara ve büyük hedeflere ulaşmak için aranan elemanların temin edilmesi gerektiğinin altını çizen Uzunkaya, bu yıl içinde 20 bin kişinin iş sahibi olmasına aracılık yaptıklarını söyledi.

ARBEL'E BİR ÖDÜL DAHA

Konuşmanın ardından Mersin'de en fazla istihdam sağlayan kurumlara, 'İstihdamın Enleri' ödülleri verildi. Arbel A.Ş. kentin istihdam lideri seçilirken, ödülü Arbel A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Arslan aldı. Daha çok insana iş verme gayretinde olduklarını söyleyen Hasan Arslan, "Arbel olarak insanlarımıza iş, aş vermek için yatırımlarımız hız kesmiyor" dedi.