X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başkan Seyfi Dingil'e çocuklardan ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başkan Seyfi Dingil'e çocuklardan ziyaret

  • Giriş Tarihi: 23.11.2015
Başkan Seyfi Dingil'e çocuklardan ziyaret
Başkan Seyfi Dingil'e çocuklardan ziyaret

İskenderun'da yeni kurulan ve çocuklarımızın haklarını gözeten İlçe Çocuk Hakları Komitesi, Dünya Çocuk Haklarını Koruma Günü dolayısıyla İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil'i makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, çocukların geleceğin teminatı olduğunu belirterek, İskenderun'da da onlar için birçok projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

İŞLEVİNİ ANLATTI
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve UNICEF'in girişimiyle oluşturulan İl Çocuk Hakları Komitelerinin bir halkası da İskenderun'da kuruldu. Çocukların sahip olduğu hakları korumak ve kollamak adına önemli bir görev üstlenen İlçe Çocuk Hakları Komitesi Belediye Başkanı Seyfi Dingilin konuğu oldu. Sosyal Hizmetler Müdürü Yılmaz Balaman, Başkan Seyfi Dingil'e komitenin işlevi hakkında bilgi verdi.

YENİ ÇOCUK KULÜPLERİ
Çocukların, geleceğin teminatı olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Seyfi Dingil, bunun büyük devlet olmanın gereği olduğunu dile getirdi. İlçede Karayolları arsasına değişik çocuk kulüpleri kuracaklarını ifade eden Başkan Seyfi Dingil, "Minik yavrularımız bizim her şeyimiz. Ülkemizi gelecekte onlar yönetecek" dedi.