X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Akademisyenlerin bildirisine sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Akademisyenlerin bildirisine sert tepki

  • Giriş Tarihi: 15.1.2016
Akademisyenlerin bildirisine sert tepki
Akademisyenlerin bildirisine sert tepki

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, 'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi'nin bildirisini, gaflet, dalalet ve ihanet olarak değerlendirdi

'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi'nin bildirisine her kesimden sert tepkiler geliyor. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, imzalanan bildiriye ilişkin, "Bu vatan için gözünü kırpmadan şehitler veren devlet güçlerinin önlem ve operasyonlarını 'kasıtlı ve planlı kıyım' olarak değerlendirmek gaflet, dalalet ve hatta ihanettir' dedi.

TERÖR GÖRMEZDEN GELİNİYOR

Rektör Durmuş Deveci, son günlerde bir grup akademisyenin yayınladığı bildiriyle Türkiye'yi ve bölge insanını meşru olmayan silahlı yöntemlerle adeta esir almaya çalışan terör örgütü görmezden gelinerek, devlet güçlerini 'suçlu' göstermenin bilimsel ahlak ve insafla bağdaşmadığını dile getirdi. Bildiriyi sert bir dille kınayan Deveci, şöyle devam etti:

SİVİLLERE DİKKAT EDİLİYOR
"
Her koşulda görevlerini yapan ve bunu yaparken canını ortaya koyan, vatan için gözünü kırpmadan şehitler veren devlet güçlerinin önlem ve operasyonlarını 'kasıtlı ve planlı kıyım' olarak görmek gaflet, dalalet ve ihanettir. Bölgedeki devletine bağlı masum insanların yaşadıklarının çok zor ve yıpratıcı olduğunu kabul ediyor, acı ve sıkıntılarını yürekten paylaşıyor, operasyonların sivillerin mümkünse hiç zarar görmeyeceği bir şekilde gerçekleştirildiğine inanıyoruz."