X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Adana’nın kültürel mirası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’nın kültürel mirası

  • Giriş Tarihi: 9.4.2016
Adana’nın kültürel mirası
Adana’nın kültürel mirası

Fotoğraf Amatörleri Derneği üyesi 41 fotoğrafçının ‘Somut Olmayan Kültürel Miraslarımız’ konulu fotoğraf sergisi sanatseverlerle buluştu

ve ilçelerindeki 'Somut Olmayan Kültürel Miraslarımızı' konu alan, fotoğraflar, "Nisanda Adana'da Karnavalı" etkinlikleri kapsamında, 8 Nisan 2016 Cuma günü 75. Yıl Sanat Galerisi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. İbrahim Yılmaz ve Osman Arsal'ın birlikte yönettiği projede Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) üyesi 41 fotoğrafçı yer aldı. 320 bin kare fotoğrafın çekildiği projeyi Adana Kent Konseyi destekledi.

10 GÜN AÇIK
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi ise projenin bilimsel danışmanlık desteğini üstlendi. Adana'nın tüm ilçeleri tek tek fotoğrafla tarandı. Bir yıl süreyle ve yoğun bir çalışmayla sürdürülen projede, özellikle UNESCO'nun koruma altına aldığı, halk kültürünün unutulmaya yüz tutmuş, Adana'nın Toroslar'daki köylerinde yaşayan, Maddi Olmayan Kültürel Miraslarımız konu edinildi. Büyük boy, renkli fotoğraflardan oluşan sergi, on gün süreyle gezilebilecek.