Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OKULDA BAŞARININ SIRRI IKEA'DA!

Giriş Tarihi: 1.9.2016 13:47 Güncelleme Tarihi: 6.9.2016 10:31

Okula dönüş hazırlıkları başladı! Ders çalışmaktan dinlenmeye, arkadaşlarını ağırlamaktan hobilerine zaman ayırmaya kadar günlük yaşamlarının çoğunu odalarında geçiren tüm öğrenciler için okul öncesi alışverişi zamanı geldi.

Peki okulla birlikte zamanının çoğunu çok sevdiği odasında geçirecek çocuğunuz için uygun bir alan nasıl planlanır? Odasında, günlük yaşamında ihtiyaç duyacağı her şeyin olması nasıl sağlanır?

Anne babalar bu soruların cevabını düşünürken, IKEA, ilkokul,lise ve üniversiteye kadar her yaş gurubundan öğrencinin keyifle kullanabilecekleri, ilham veren tasarımlarıyla, yaratıcılıklarını geliştirmesine imkan sağlayan, özel hayatlarında mutlu, eğitim hayatında başarılı olmalarına teşvik eden odalar için okul öncesi alışverişinin ip uçlarını paylaşıyor:

BAŞARININ İLK SIRRI, İYİ BİR UYKU

Düzenli bir uyku, verimli bir okul gününün ilk kuralı. İyi bir uyku içinse konforlu bir yatak işin olmazsa olmazı. Sertlik dereceleri ve farklı malzemeleri ile değişen uyku alışkanlıklarına uygun çözümler sunan IKEA'nın yatak ve şilte seçenekleri, farklı tarzlara uyumlu yatak, karyola ve ranzalarla kombinlenerek stil sahibi ve konforlu bir uykuyu mümkün kılıyor. Yatak seçenekleriyle, sınırlı alanlara sahip olanlara, aynı odayı paylaşan kardeşlere ve ekstra saklama alanına ihtiyaç duyanlara pratik ve fonksiyonel çözümler sunan IKEA, yatağından uykusunu almış ve dinlenmiş olarak kalkan öğrencilerin, başarılı bir okul gününü garantilemesine yardımcı oluyor.

ONLARLA BÜYÜYEN MOBİLYALAR

Küçük m2 lerde daha verimli alanlar kullanabilmek için, bazen kardeşlerin bir odayı paylaşmaları gerekebiliyor. Eğer bir oda içerisinde herkesin kendi yaşam alanını yaratabilmesine olanak sağlayan çözümler sağlanabilirse, çoğu zaman kardeşlerin bir odayı paylaşmaları eğlencenin eksik olmayacağı, neşe dolu yaşam alanları anlamına gelir. Çocukluk veya gençlik dönemlerinde odasını kardeşiyle paylaşmış olan hangimiz gece yataklarımıza uzandığımızda ettiğimiz sohbetleri, birlikte izlediğimiz filmleri, arada çıkan ufak tartışmaların arkasında gelen barışmalarımızı hatırlamıyoruz ki? Kardeş ile oda paylaşmak, en eğlenceli anıların, neşe dolu yılların garantisidir.

Boyu ayarlanabilir PAHL çalışma masaları ve MINNEN yataklar iki kardeşin arada çalışma masalarını ve yataklarını değiştirebilmelerine olanak sağlayabilir. Ortak bir sosyalleşme alanı ve herkesin kendini ifade etmesine imkan sağlayan farklı renk ve tekstil alternatiflerini aynı yaşam alanında uyum içinde kullanmak da bu gibi durumlarda değerlendirilebilir çözümler arasında.

HEM YATAK, HEM ÇALIŞMA MASASI, HEM KİTAPLIK

Yatak, çalışma masası, kitaplık, gardırop... Okul öncesi neredeyse tüm odayı tek seferde, pratik bir şekilde yenilemek için IKEA'nın STUVA ranza kombinasyonu gibisi yok. Üstelik tüm temel ihtiyaçları bir arada sunan bu kompakt çözüm ile alandan kazanmak da son derece kolay. Canlı renk seçenekleriyle istediğiniz gibi kişiselleştirebileceğiniz STUVA, okul öncesi alışveriş listenizden tek seferde bir çok kalemin üzerini çizebilmeniz için en uygun çözüm.

RENKLİ ÇALIŞMA ORTAMININ ÖNEMİ

Zaman zaman yoğunlaşan ders programları ve ödevler, evde uzun çalışma saatlerini beraberinde getirebilir. Bu gibi dönemlerde konforlu bir çalışma ortamının hazır olduğundan emin olmalısınız. Uygun bir çalışma masası ve ergonomik bir çalışma sandalyesi, uzun süren çalışma saatlerinde öğrencilerin konsantrasyonları için destek olacaktır. Çalışma performansını artırmak için, sandalye yüksekliğinin ayarlanabilir olmasına, tekerlekleriyle her yöne dönebilmesine ve oturma yerinin derinliğine dikkat edin. Çalışma esnasında etrafta dağınıklık yaratan eşyaların bulunmaması, kullanılmayan kâğıt, kalem,
kitap ve defterlerin yerli yerinde durması, öğrencilerin dikkatlerini toplamalarını sağlıyor ve derse ayırdıkları zamanın kalitesini arttırıyor. Tüm defter, kitap, kırtasiye malzemelerinin yanı sıra kişisel eşyalara da saklama alanı sunabilen çalışma masaları ise her öğrenci odasının olmazsa olmazı. IKEA, sadece fonksiyonel olmakla kalmayıp aynı zamanda öğrencilerin yaşam alanlarına renk katacak çeşit çeşit kırtasiye malzemesi ve farklı boyutlarda kutu ve saklama çözümleriyle hem kolayca bir düzen kurulmasına olanak sağlıyor, hem de bu yaşam alanlarına bir kişilik kazandırıyor.

EĞLENCELİ TEKSTİLLER

Gün geçtikçe gelişip büyüyen, odasını zevkine uygun şekilde düzenlemek isteyen öğrencilere, kendini ifade etmeleri için fırsat vermek gerekir. Öğrenci odalarında bunu yapabilecekleri en uygun alanalar yatak tekstilleri, perdeler ve halılar olabilir. İstedikleri rengi ve deseni seçen öğrenciler, hem kendilerini ait hissettikleri yaşam alanlarında vakit geçirmek konusunda daha motive olabilir, hem de arkadaşlarını, kişiliklerini kattıkları odalarında ağırlamaktan zevk alabilirler. Doğru tekstil seçiminin ayrıca sağlıklı bir uykuya ne derece önemli bir katkısı olduğu ise tartışılmaz bir gerçek.

PARLAK FİKİRLERLE FARK YARATIN

Aydınlatmalar hem göz sağlığı için, hem de farklı durumlara uygun ortamların oluşturulmasında önemli. Ödev yaparken, ders çalışırken veya sınava hazırlanırken odanın çok karanlık ya da çok aydınlık olmaması gerekir. Arkadaşların ağırlandığı saatlerde veya yatmadan önce kitap okumak veya müzik dinlemek içinse farklı aydınlatmalara ihtiyaç duyulabilir. IKEA, masa lambaları, çalışma lambaları, abajurlar ve hatta ışık seviyesi ayarlanabilir aydınlatmalar gibi farklı durumlara özel aydınlatma çeşitleri ile huzur dolu bir yaşam alanı yaratılmasına katkıda bulunuyor. Üstelik tasarımı ödüllü HARTE gibi alternatifler bilgisayarınızın USB girişi ile de çalışabildiği için sizinle birlikte odanın istediğiniz noktasına sizinle gelebilir.

EĞLENCEYE YER AÇIN

Öğrencilerin verimli bir okul dönemi için her zaman eğlenmeye ve motivasyona ihtiyaçları vardır. Başarılı bir okul yaşamı için, dinlenmenin ve sosyalleşmenin önemi asla göz ardı edilemez. Öğrencilerin yaşam alanlarının eğlencenin doğal bir parçası olabilmeleri için IKEA'nın önerilerine evinizde yer açın.

KOLAYCA DÜZENİ SAĞLAYIN

İİlkokul öğrencilerinin oyuncakları, lise ve üniversite öğrencilerinin kitapları, dergileri, DVD'leri gibi kolayca dağılabilen objeleri bir araya getirerek düzenli bir yaşam alanı yaratmak, özellikle okul döneminde çok önemli. Duvara asılabilen raflar, yatakların altına girebilen kutular, renk renk, çeşit çeşit kitaplıklar ve IKEA'nın diğer saklama çözümleri, kullanışlı alternatiflerinden. Kişiselleştirilebilir STUVA saklama üniteleri ve KALLAX açık raf sistemi IKEA'nın bu alanda öne çıkan diğer alternatiflerinden. Böylece ertesi günün ders programı için gereken kitap kolaylıkla bulunuyor. Ve üzgünüz, ödevler hiçbir zaman kaybolmuyor…

İlandır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OKULDA BAŞARININ SIRRI IKEA'DA!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz