Türkiye'nin en iyi haber sitesi

LiSANS ALAN DEĞiL, LiSANS VEREN!

Giriş Tarihi: 27.9.2016 17:53 Güncelleme Tarihi: 30.9.2016 09:17
LiSANS ALAN DEĞiL, LiSANS VEREN!

Neutec İlaç, temelleri 1992 yılında Bilgiç ailesi tarafından atılan yüzde yüz yerli sermayeye sahip bir ilaç firmasıdır. İstanbul'daki merkez ofisi ve Ar-Ge merkezi ile Adapazarı/Sakarya'da yerleşik olan Avrupa ve Türkiye'den onaylı olan 4 üretim alanı ile Neutec ilaç Türkiye'nin önde gelen ilaç firmaları arasında yer almaktadır.

Neutec, yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları ile innovatif ürünler geliştirerek ülke kalkınmasında değer yaratmak ve ülkemizin temel sorunlarından olan dışa bağımlılığı azaltma yönünde özellikle de ilaç gibi bir ülke için çok stratejik bir konuda önemli adımlar atmaktadır.

İlaç sektörü bilindiği üzere yüksek hacimli Ar-Ge yatırımı gerektiren sektörlerden biridir. İlaçta Ar-Ge yatırımı ve innovasyon yeni tedavilere olanak sağlamaktadır. Yeni tedavilere hızlı erişimin yolu da o tedavilerin geliştirildiği ülkelerden biri olmaktır.

Neutec olarak biz de yeni tedaviler geliştirmenin yanı sıra ülkemizde üretimi olmayan ürünlerin geliştirilmesi ve üretilmesini sağlamak için ürünlerimizin yurt dışı pazarlarda da yer almasını sağlayacak büyük anlaşmalara imza atmış bulunmaktayız. Bu anlamda çok uluslu yabancı firmalardan lisans alıp ürün geliştirip pazara sunmak yerine çok uluslu firmalarla yapmış olduğumuz anlaşmalarla ile lisans vererek ülkemizin adını duyurmada önemli adımlar atmış bulunmaktayız.

Bu anlaşmalardan biri global pazarda önemli payı bulunan Takeda ile yapılan anlaşmadır. Bu sayede gastroenteroloji, solunum, metabolik, enfeksiyon hastalıkları ve kas iskelet sistemi tedavi alanlarında portföy satışı sağlanmış ve Neutec İlaç vermiş olduğu lisans ile referans gösterilen ilaç şirketi olmuştur.

FDA VE EMA NEDEN ÖNEMLİDİR?

FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) , Amerika Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan; 1862 yılından bugüne kadar piyasaya sürülen gıda ve sağlık ürünlerinin denetimini gerçekleştirip, kalite standardizasyonunu sağlayan uluslararası nitelikteki kuruluştur.

EMA ise Avrupa ülkelerinin ; gıda, ilaç,kan ürünleri, biyolojik medikal ürünler ve kozmetiklerden sorumlu bir kuruluş olup standardizasyon sürecinin sağlanması ve belgelendirilmesini sağlamaktadır.

Türkiye'de FDA ve EMA kriterlerine uygun olarak üretim gerçekleştiren Neutec İlaç, uluslar arası standartlarda hizmet sağlamaktadır.

Solunum sistemi grubunda Neutec İlaç tarafından geliştirilen inhaler ürünler için çok uluslu bir firma ile yapmış olduğumuz anlaşma kapsamında ürünlerimizi Avrupa ve Amerika gibi regüle pazarlarda ruhsatlandırıp; ilk jenerik ilaç olarak pazarda yer almasını sağlayacak büyük bir anlaşmaya daha imza atmış bulunmaktayız. Neutec İlaç, vereceği bu lisanslar ile Astım ve KOAH gibi hem ülkemizde hem de dünyada yaygın olan solunum sistemi hastalıklarının tedavisinde önemli bir rol oynayacak ve daha çok hastaya ulaşmış olacaktır.

İlandır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LiSANS ALAN DEĞiL, LiSANS VEREN!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz