Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köklü Gelenekten Sağlam Geleceğe: NUN Okulları

Giriş Tarihi: 18.4.2017 14:55 Güncelleme Tarihi: 19.4.2017 15:04
Köklü Gelenekten Sağlam Geleceğe: NUN Okulları

Köklü Gelenekten Sağlam Geleceğe: NUN Okulları

NUN Okulları geleceğimiz, çocuklarımız için hayal ettiğimiz insan odaklı eğitim modelini hayata geçirdi. Sade, yalın bir hedefe odaklandıklarını ifade eden NUN Okulları, iyi insan yetiştirmeye talip...

Öğrencileri fıtratlarına uygun, ilgi alanları, kişisel ve sosyal becerileri doğrultusunda yetiştiren, akademik kadrosunu eğitim gönüllülerinden oluşturmaya özen gösteren NUN Okulları geliştirdiği yerli ve milli eğitim sistemiyle geleceğin çok yönlü nesillerini yetiştirmeye aday...

GEÇMİŞTEN İLHAM ALINDI

Tarihe iz bırakan pek çok başarılı bilim insanının, devlet adamının ve sanatkârın hayatı incelendiğinde çok yönlülükleri dikkat çeker... Örneğin İbn-i Sina önemli bir tıp doktoru iken aynı zamanda meraklı bir müzisyen, felsefeci ve astronomi alimidir. Bu ve benzeri hayat hikayelerinden ilham alan NUN Okulları da insanı bilişsel, duygusal, bedensel bir bütün olarak değerlendiriyor ve öğrencilerine kendilerini matematikten sanata, tarihten felsefeye hemen her alanda geliştirmeleri için imkan sağlıyor. Bu okulda merak, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendini yetiştirebilen, sorumluluklarının farkında, mutlu ve umutlu bir neslin yetişmesi için yoğun bir çalışma sürdürülüyor... Eğitimde "mış gibi" olmaktan kaçınan, yaşayan bir model ile karşımıza çıkıyor NUN...

MİLLİ DEĞERLERE UYGUN ULUSLARARASI PROGRAM

NUN'da eğitim müfredatı milli değerlerimiz ve kültürel zenginliklerimizi merkeze alırken, asrın ihtiyaçlarını da gözetmektedir. Türkiye'yi gelecek on yıllarda dünya ligine taşıyacak fikri hür, iradesi güçlü, dini ve milli değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için oluşturulan müfredat, artık beynelmilel bir kalite standartı olarak kabul görmüş Uluslararası Bakalorya (IB) temeli ile birleştirildi. Her bir dersin müfredatı alanında yetkin akademisyenlerin ve çok kıymetli öğretmenlerin işbirliğiyle hazırlandı.

Kendini, içinde yaşadığı toplumu ve dünyayı okuyabilen, yorumlayabilen ve artı değer üretebilen bireylerin yetişmesi aslında oldukça iddialı bir proje… Özgün eğitim müfredatı, sorun odaklı değil süreç odaklı rehberlik ve psikolojik danışmanlık yaklaşımı ile NUN öğrencileri şahsiyetlerini güçlendiriyor.

HER YETENEĞE UYGUN KULÜPLER

Öğrencilerimizin merak ve yeteneklerini keşfetmeleri için onlara farklı alanlarda deneyimleme imkanı sunuyoruz. Okulda görsel sanatlarından, radyoculuğa, müzikten, tiyatroya, konservasyondan ahşap işlemeye kadar çok sayıda kulüp faaliyet gösteriyor. Bu kulüp faaliyetlerinin derslerle içiçe geçmesi ve daha da ötesi gündelik hayatın bir parçası haline gelmesi için özen gösteriyoruz. Çocuklarımızın okulda geçirdikleri vaktin bu çalışmalarla iyice renklendiğini gözlemliyoruz.

NUN Okulları daha iyi ve huzurlu bir gelecek için; kendisinin ve içinde yaşadığı çevrenin farkında olan, dünyayı okuyabilen, kendi kültürel kimliğine hâkim, değer merkezli ve entelektüel dinamik nesiller yetiştirme gayretinde ve tüm kurgusunu bu idealler doğrultusunda yapıyor.

NUN Okulları 5. sınıf ve lise hazırlık sınavı 13 Mayıs'ta…

Açılışının 3. senesinde eğitimde iddiasını IB İlk Yıllar Programı (PYP) okulu olmaya hak kazanarak da taçlandıran NUN Okulları İlkokulumuz için de kayıt süreci devam etmektedir.

Köklü Gelenekten Sağlam Geleceğe: NUN Okulları

Ayrıntılar için tıklayınız

İlandır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köklü Gelenekten Sağlam Geleceğe: NUN Okulları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz