X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Müdür Bildirici’den Hurdacılara Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Müdür Bildirici’den Hurdacılara Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 23.3.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 15:32
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRÜ MEHMET AKİF BİLDİRİCİ, HAKKARİ-ÇUKURCA KARAYOLU ÜZERİNDE BULUNAN VE BİR VATANDAŞIN BELEDİYEYE AİT ÇÖP ARACININ ALTINDA KALARAK YAŞAMINI YİTİRDİĞİ ŞEHİR ÇÖPLÜĞÜNDE İNCELEMELERDE BULUNDU.
Müdür Bildirici’den Hurdacılara Ziyaret

Çukurca karayolu üzerinde bulunan ve bir vatandaşın çöp aracının altında kalarak yaşamını yitirdiği şehir çöplüğünde incelemelerde bulundu.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif Bildirici, basına yansıyan ölümcül kaza haberi üzerine şehir çöplüğünde hurda toplayan çocuklarla sorunlarını konuşmak, ailelerinin ekonomik durumuyla ilgili bilgiler almak amacıyla buradakilerle bir araya geldi. Çocuklarla bir araya geldikten sonra bir açıklama yapan Bildirici, “Havanın soğuk ve kar yağışlı olmasına rağmen genç ve küçük yaşta olan çocuklar ile konuşma fırsatı buldum. Çocuklar ilk kez bugün geldiklerini, aileleriyle ilgili bilgi vermek istemediklerini, günü birlik geldiklerini beyan ettiler. Ancak bu işi geçim kaynağı olarak yapan diğer arkadaşlarla ilgili mağduriyetlerini gidermek üzere gerekli mesleki çalışmaları yürütüyoruz. Basından ve duyarlı vatandaşlardan şahit oldukları ekonomik yoksunluk içinde olan vatandaşları il müdürlüğümüze bildirmeleri halinde gerekli çalışmaların yapılacağını bilinmesini istiyorum” şeklinde konuştu.
Hurda toplayan çocuklarla bir süre sohbet eden Bildirici, daha sonra alandan ayrıldı.