X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER BES’ten Basın Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

BES’ten Basın Açıklaması

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
BÜRO EMEKÇİLERİ SENDİKASI (BES) HAKKARİ EŞ BAŞKANI CEMAL BALIKESİR, ÜLKE GENELİNDE MALİYE İŞKOLUNDA UYGULANAN YANLIŞ POLİTİKALARA KARŞI HAYKIRDIKLARINI SÖYLEDİ.
BES’ten Basın Açıklaması

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Eş Başkanı Cemal Balıkesir, ülke genelinde maliye işkolunda uygulanan yanlış politikalara karşı haykırdıklarını söyledi.
Açıklamalarda bulunan BES Hakkari Şubesi Eş Başkanı Cemal Balıkesir, taleplerinin bir an önce karşılanmasını istediklerini belirterek, “2005 yılında maliye emekçilerinin itirazlarına ve ortaya koyduğu direnişe rağmen çıkartılan Gelir İdaresi Başkanlığı Yasası, 2011 yılında adeta kamu emekçileri ile alay edercesine ‘eşit işe eşit ücret’ olarak yansıtılan 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve son olarak 2013 yılında Hükümet ile Memur-Sen arasında imzalanan satış sözleşmesi maliye emekçilerine eşitsizliği, adaletsizliği ve yoksullaşmayı dayatan bir süreci de beraberinde getirmiştir. Yaşadığımız bu süreçte ortaya koyduğumuz her türlü eyleme rağmen, taleplerimiz içi boş vaatlerle geçiştirilmiş, ülkemizi parsel parsel satanlar, sıra emekçilerin taleplerine gelince her zaman olduğu gibi kulaklarını tıkayarak geçiştirmeye çalışmışlardır” şeklinde konuştu.