X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Rehber Öğretmenlere Madde Bağımlılığı Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Rehber Öğretmenlere Madde Bağımlılığı Eğitimi

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İŞBİRLİĞİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN TÜRKİYE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİM (TBM) PROGRAMI HAKKÂRİ GENELİNDE UYGULANMAYA BAŞLANDI.
Rehber Öğretmenlere Madde Bağımlılığı Eğitimi

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi (TBM) Programı Hakkâri genelinde uygulanmaya başlandı.
Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi ’de de ygulanmaya başladı. Uyuşturucu bağımlılığı üzerine düzenlenen eğitim seminerinde ‘Madde Bağımlılığı ve Kurtulma Yöntemleri’ hakkında bilgiler verilirken, rehber öğretmenlerin nelere dikkat etmesi gerektiği üzerinde duruldu.
Hakkâri Cumhuriyet İlköğretim Okulu konferansa salonundan gerçekleştirilen seminere Hakkari genelindeki okullarda görev yapan rehber öğretmenler katıldı. Toplum Sağlık Merkezi’nin yetkili kişileri tarafından verilen hizmet içi eğitim seminerine öğretmenler ilgi gösterirken, alanlarında uzman kişiler tarafından tüm madde bağımlılıkları tek tek ele alınarak, bunların insanlar üzerindeki etkileri anlatıldı ve özellikle son günlerde Türkiye gündemini meşgul eden bonzai üzerinde duruldu.
Konu ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim İl Müdür Yardımcısı Bilal Gür, bu eğitimle tüm ülke genelinde olduğu gibi Hakkari’de de farkındalığı artırmaya çalıştıklarını ifade ederek, “Bu eğitim Hakkâri genelinde görev yapan toplam 180 rehber öğretmene 3 gün boyunca gruplar halinde verilecektir. Eğitimlerden sonra tüm öğretmenler kendi okullarında öğrencilere ve velilerine bu eğitimi verecektir” dedi.