X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Zap Suyu’nda Rafting Coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Zap Suyu’nda Rafting Coşkusu

  • Giriş Tarihi: 17.6.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:05
HAKKARİ REŞKO DOĞA SPORLARI KÜLTÜR DERNEĞİ, “HAKKARİ’DE SAĞLIK SPOR VE UMUT PROJESİ” KAPSAMINDA GENÇLERİ TÜRKİYE’NİN EN HIZLI AKAN NEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN ZAP SUYU’NDA RAFTİNGLE HEYECANI YAŞADI.
Zap Suyu’nda Rafting Coşkusu

Reşko Doğa Sporları Kültür Derneği, “Hakkari’de Sağlık Spor ve Umut Projesi” kapsamında gençleri Türkiye’nin en hızlı akan nehirlerinden biri olan Zap Suyu’nda raftingle heyecanı yaşadı.
Hakkari Reşko Doğa Sporları Kültür Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen “Hakkari’de Sağlık Umut Spor Projesi” kapsamında ilk önc gençlere rafting eğitimleri verdi. Rafting eğitimi alan gençler Hakkari’ye 30 kilometre uzaklıkta bulunan Kırıkdağ köyüne araçlarla gidip Türkiye’nin en hızlı akan nehirlerinden biri olan Zap Suyu’nda rafting yaparak adrenalin dolu anlar yaşadılar. Aralarında 3 bayanın da bulunduğu ekip, takım ruhuyla Zap Suyu’nun dalgalarında rafting yapmanın heyecanını yaşadı. Zaman zaman zor anlar yaşansa da hem yüzüp hem rafting yapan gençlerin son durakları bölgede hakim olan barış havasının etkisiyle gelişen Hakkari’ye 10 kilometre uzaklıkta bulunan Depin balık tesisleri oldu. Gençler burada balık yiyerek enerji tazeledi. Hakkari’de avukatlık yapan Uşaklı Burcu Kara, "İlk defa rafting yapıyorum gerçekten Hakkari’de böyle etkinliklerin olması çok memnun edici. İnanılmaz heyecanlıydı. Hocalarımıza böyle bir etkinliği düzenledikleri için çok teşekkür ediyoruz dedi.
Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS-1) girdikten sonra soluğu Zap Suyu kenarında alan genç sporculardan Mazlum Tekçe ise Hakkari Reşko Doğa Sporları Derneğinin düzenlemiş olduğu “Sağlık Umut ve Spor Projesi” kapsamında düzenlenen rafting eğitimine katıldıklarını ifade ederek emeği geçen tüm hocalarına, üstatlarına canı gönülden teşekkür ettiğini söyledi.