X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tatlı Çeşitlerinin Üstü Açık Taşınması Tepkilere Neden Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tatlı Çeşitlerinin Üstü Açık Taşınması Tepkilere Neden Oldu

  • Giriş Tarihi: 21.6.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:44
HAKKARİ’DE BAZI İŞYERLERİNİN ÖZELİKLE PASTA ÇEŞİTLERİNİ ÜSTÜ AÇIK BİR ŞEKİLDE TAŞIMASI VATANDAŞLARIN TEPKİSİNE NEDEN OLDU.
Tatlı Çeşitlerinin Üstü Açık Taşınması Tepkilere Neden Oldu

’de bazı işyerlerinin özelikle pasta çeşitlerini üstü açık bir şekilde taşıması vatandaşların tepkisine neden oldu.
Ramazan ayının gelmesi ile birlikte zabıta ekiplerinin denetimlerini sıklaştırması ve özelikle fırın ve pastanelerin denetlemesi gerektiğini belirten vatandaşlar, imalattan çıkartılan tatlıların üstü açık bir şekilde işyerlerine taşınmasına tepki gösterdiler.
Vatandaşlar,”Özelikle bazı ün salmış pastanelerin imalathanelerinde aldığımız tatlı çeşitleri ve pastalara dikkat etmemiz gerekir. İmalathanelerde getirilen tatlılar üstü açık bir şekilde işyerlerine taşınıyor. Zabıta ekiplerinin bunu dikkate alarak halkın sağlığı ile oynayan işyerlerini uyarması gerekir. Ayrıca Ramazan ayının gelmesi ile birlikte bazı fırınlar gramajı düşük ekmek çıkarttığı iddia ediliyor bununda üzerinde durulması gerekir” şeklinde konuştular.
Üstü açık olarak taşınan tatlıların fotoğrafını çekerek İHA ekibi ile paylaşan duyarlı bir vatandaş bu tür işyerlerinin acilen uyarılması gerektiğini söyledi. Hakkari Belediye Başkanlığı zabıta ekipleri ise Ramazan ayı ile birlikte denetimlerini sıklaştıracaklarını ifade ettiler.