X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Özgecan Aslan’ın Kuzenleri İskenderun’da ‘Kadına Şiddete Hayır’ Yürüyüşüne Katıldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Özgecan Aslan’ın Kuzenleri İskenderun’da ‘Kadına Şiddete Hayır’ Yürüyüşüne Katıldılar

  • Giriş Tarihi: 22.2.2015 16:08
  • Haberler
  • Hatay Haberleri
  • Özgecan Aslan’ın Kuzenleri İskenderun’da ‘Kadına Şiddete Hayır’ Yürüyüşüne Katıldılar
MERSİN’DE KATLEDİLEN ÖZGECAN ASLAN’IN HATAY’DA İKAMET EDEN YAKINLARI İSKENDERUN İLÇESİ’NDE KARDEŞLİK PLATFORMU TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘KADINA ŞİDDETE HAYIR’ YÜRÜYÜŞÜNE KATILDILAR.
Özgecan Aslan’ın Kuzenleri İskenderun’da ‘Kadına Şiddete Hayır’ Yürüyüşüne Katıldılar

Mersin’de katledilen Özgecan Aslan’ın ’da ikamet eden yakınları, İskenderun ilçesinde Kardeşlik Platformu tarafından düzenlenen ‘kadına şiddete hayır’ yürüyüşüne katıldılar.
İskenderun Kardeşlik Platformu tarafından Özgecan Aslan cinayeti ile ilgili ‘kadına şiddete hayır’ yürüyüşü düzenlendi. Belediye Sosyal Tesisleri önünde toplanan kalabalığa, Mersin’de hunharca katledilen Özgecan’ın kuzenleri oldukları öğrenilen Fevzi ve Seher Erdoğan çifti de katıldı.
Özgecan’ın vahşice öldürülmesinin ardından kadın şiddetine yönelik isyanın çığlığa dönüştüğünü kaydeden Seher Erdoğan, “Türk kadını yiğittir, Türk kadını yüreklidir. Türk kadını namusunu korumasını bilir. Kanunlar ve yaptırımlar bir yere kadar kadını korur. Asıl önemli olan erkeklerin zihniyetindeki kadın anlayışının değişmesidir” açıklamasında bulundu. Kardeşlik Platformu adına konuşan Şerefnur İkizoğlu ise, Özgecan’ın anısını her zaman yaşayacaklarını söyledi.
Açıklamanın ardından bir süre slogan atan grup, Atatürk Anıt Alanı’na yürüyerek Özgecan Aslan için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.