X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kırıkhan’da Motosiklet Denetimleri Arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kırıkhan’da Motosiklet Denetimleri Arttı

  • Giriş Tarihi: 23.3.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 12:36
KIRIKHAN İLÇE TRAFİK BÜRO AMİRLİĞİ EKİPLERİ PLAKASIZ, EHLİYETSİZ, KASKSIZ VE GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNE YOL AÇAN EGZOZ KONTROLLERİ İÇİN ÇARŞI İÇERİSİNDE VE İLÇENİN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİNDE MOTOSİKLET UYGULAMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR.
Kırıkhan’da Motosiklet Denetimleri Arttı

’ın Kırıkhan ilçesinde, motosiklet denetimleri günlük farklı noktalarda 5 saate çıkartıldı.
Kırıkhan İlçe Trafik Büro Amirliği ekipleri, plakasız, ehliyetsiz, kasksız ve gürültü kirliliğine yol açan egzoz kontrolleri için çarşı içerisinde ve ilçenin çeşitli bölgelerinde uygulamalarını aralıksız sürdürüyor. Yapılan trafik uygulamalarında birçok motosikletin trafik kurallarına uygun olmadığı ortaya çıktı.
Uygulamalar sonrası aşırı derecede gürültü çıkaran ve çevreye rahatsızlık veren standart dışı abartı egzozlu motosikletler, trafik kurallarına uygun olmayan çok sayıda motosiklet trafikten men edilirken, ehliyetsiz sürücülere de işlem yapıldı.
Yetkililer yaptıkları açıklamada, "Amacımız halkımıza ceza kesmek değil. Onların can ve mal güvenliğini en üst seviyede tutabilmektir. Yapılan uygulamalar sonunda hem çevreyi rahatsız eden gürültü kirliliği önlenmiş olunuyor hem de motosiklet hırsızlığı önlenmiş oluyor. Böylelikle halkımız güven içerisinde olmuş oluyorlar. Halkımızın güvenliğini en üst seviyede tutmak için çalışmalarımız aralıksız devam edecektir. Halkımızın huzur içinde olması için denetimlerimiz ve uygulamalarımız aralıksız devam edecektir" dedi.