X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kadınlardan Üstü Açık Su Kanalına Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kadınlardan Üstü Açık Su Kanalına Tepki

  • Giriş Tarihi: 18.5.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 15:51
HATAY’IN HASSA İLÇESİNDE BAZI KADINLAR, EVLERİNİN ÖNÜNDEN GEÇEN VE KOKU YAYAN ATIK SU KANALLARININ ÜZERİNİN KAPATILMASINI İSTEDİ.
Kadınlardan Üstü Açık Su Kanalına Tepki

’ın Hassa ilçesinde bazı kadınlar, evlerinin önünden geçen ve koku yayan atık su kanallarının üzerinin kapatılmasını istedi.
Akbez Zafer Mahallesi’nden geçen yaklaşık 1 kilometre uzunluktaki üstü açık su kanalına, çevredeki evlerin mutfak ve banyo suları da akıtılıyor. Havaların ısınmasıyla birlikte etrafa kötü kokular yayılması özellikle mahalle sakini kadınların tepkisine neden oluyor.
Evlerinin önünden geçen kanal başında toplanan kadınlar yaptıkları ortak açıklamada, "Evimizin önünden geçen üzeri açık su kanalı yaz aylarının gelmesiyle birlikte gelen pis kokular nedeniyle evimizde oturamaz hale geldik. Çocuklarımız her gün kanalın geçtiği güzergahı kullanarak okula gitmek durumunda, adeta sivrisinek yuvası olan kanal nedeniyle çocuklarımız sürekli hasta oluyor" dediler.
Bahar ve yaz aylarında balkonlarında oturamaz hale geldiklerini söyleyen kadınlar, yetkililerin soruna çözüm bulmasını istedi.