X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Iğdır’da Osmanlıca Ve Kur’an-ı Kerim Kursu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Osmanlıca Ve Kur’an-ı Kerim Kursu

  • Giriş Tarihi: 21.3.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
AK OCAKLARI IĞDIR BAŞKANLIĞI BAŞLATTIKLARI PROJE İLE OSMANLICA TÜRKÇESİ VE KUR’AN-I KERİM KURSUNA BAŞLIYOR.
Iğdır’da Osmanlıca Ve Kur’an-ı Kerim Kursu

Ak Ocakları Başkanlığı tarafından Osmanlıca Türkçesi ve Kur’an-ı Kerim Kursu açılacağı belirtildi.
Iğdır’da faaliyetlerine başlayan Ak Ocakları Iğdır Başkanlığı, hazırladığı proje kapsamında bayan ve erkeklere yönelik Osmanlıca Türkçesi ve Kur’an-ı Kerim Kursu açacak. Konu hakkında bilgi veren Ak Ocakları Iğdır Şube Başkanı Hasan Baydan, amaçlarının ecdadımızın dilini öğrenmek ve öğretmek olduğunu söyledi. Baydan, “Bu projemizle birlikte Allah nasip ederse hemen peşinden Kur’an-ı Kerim Kursu açmayı planlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın her zaman belirttiği gibi, 2023 vizyonu içerisinde ecdadımızın dilini öğrenmek, yani bize göstermiş olduğu politikalar bu yönde. Biz bir sivil toplum kuruluşuyuz, hiçbir partinin ve kurumun arka bahçesi değiliz. Ama bunun yanında Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın ortaya koyduğu her türlü politikaya destek vermek amacındayız. Onların en güzel politikalarından biri Osmanlıca dersleriydi. Bizde elimizden geldiği kadarıyla buna destek vermek niyetindeyiz. Bunu da sözde değil özde bir şekilde harekete geçirip toplumumuza böyle bir değer katmak niyetindeyiz” dedi.
Iğdır’da Ak Ocakları çatısı altında kuruluş amaçlarının tüzüklerinde de sıralandığı gibi hukuka bağlı, temel insan haklarına saygılı, milli manevi değerlerine saygılı, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü düşünen üstün ve vasıflı bir gençlik yetiştirmek olduğunu vurgulayan Baydan, “Baktığımızda toplumumuzda çok büyük eksiklikler var. Yani gençliğimiz gitgide eğitim ve öğretimden yoksun, manevi değerlerden uzaklaşmış durumda. Bizde Allah nasip ederse bu davada ve yolda geçmiş, değerlerine saygılı, maneviyatına önem veren ve saygılı gençlik kazandırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.
Başkan Baydan, ücretsiz verilecek Osmanlıca ve Kur’an-i Kerim dersleri için kayıtların Ak Ocaklar İl Başkanlığı’nda devam ettiğini ve bu anlamda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalar verileceğini de sözlerine ekledi.