X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Iğdır’da Sulama Suyu Sorunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Sulama Suyu Sorunu

  • Giriş Tarihi: 6.4.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:14
IĞDIR’IN ARALIK İLÇESİNE BAĞLI KÖYLERDE YAŞANACAK OLASI KURAKLIK NEDENİYLE TARIM ARAZİLERİNE SULAMA AMAÇLI VERİLECEK ÖDENEK MECLİSTEN GEÇİRİLDİ.
Iğdır’da Sulama Suyu Sorunu

’ın Aralık ilçesine bağlı köylerde yaşanacak olası kuraklık nedeniyle tarım arazilerine sulama amaçlı verilecek ödenek meclisten geçirildi.
Iğdır İl Genel Meclisi’nin nisan ayı toplantısında Aralık ilçesine bağlı köylerde yaşanacak olası kuraklık nedeniyle tarım arazilerine sulama amaçlı verilecek ödenek karara bağlandı. Yeşil Iğdır Sulama Birliği Başkanlığı’nın yaşanması muhtemel kuraklık nedeniyle tarım arazilerine sulama amaçlı sondaj kuyusu açılması için talep etmiş olduğu ödenek, Iğdır İl Genel Meclisi üyelerinin ortak kararı ile kabul edildi.
Geçen yıl olduğu gibi bu yılda olası bir kuraklık yaşanması halinde halkın sıkıntılarını da göz önünde bulundurarak böyle bir karar aldıklarını belirten Iğdır İl Genel Meclisi Eş Başkanı A. Kadir Özsular, “Öncelikle bu karar hakkında gereken incelemeleri ve çalışmaları sağlıklı şekilde yürüten Tarım ve Köy İşleri Komisyonu ile Plan Bütçe Komisyonu’nda çalışan arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Belki bugün bu kararı almakla tarım arazilerinde yaşanan kuraklık sıkıntısını tam anlamıyla gidermiş olmadık. Ama en azından bir nebze olsun bu sıkıntının giderilmesi için katkıda bulunduk” dedi.
Toplantıda; tarım arazilerine sulama amaçlı ödeneğin verileceği köylerin ise komisyon kararıyla belirleneceği belirtildi.