X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER TRSM Hastaları Kermes Açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

TRSM Hastaları Kermes Açtı

  • Giriş Tarihi: 27.3.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:03
ISPARTA KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ BÜNYESİNDE HİZMET VEREN TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİ (TRSM) HASTALARININ EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLERİNİN SERGİLENDİĞİ KERMES AÇILDI.
TRSM Hastaları Kermes Açtı

Kamu Hastaneleri Birliği bünyesinde hizmet veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) hastalarının el emeği göz nuru eserlerinin sergilendiği kermes açıldı.
Isparta’da TRSM hastalarının el emeği eserleri üç gün boyunca açık kalacak kermeste sergiye çıktı. IYAŞPARK AVM’de yapılan açılış, merkezde tedavi gören hastalar tarafından hazırlanan müzik dinletisi ile başlandı. Dinletinin ardından Toplum Ruh Sağlığı Psikiyatristi Serpil Canbolat, merkez hakkında bilgiler verdi. Isparta Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Osman Aydın da emeği geçenlere, hastalara ve tüm misafirlere teşekkür etti.
Toplum Ruh Sağlığı Merkezi tarafından gönüllü anne olarak görevlendirilen Sevilay Yüncü de, TRSM merkezi ve merkezden destek alan hastaların yakınları arasında köprü vazifesi kurabilmek, hastalar kadar yakınlarının da bu güzel çaba ve çalışma içerisinde olduğunu söyledi. Yüncü, “Şizofren, pipolar bozukluk ve benzer rahatsızlığı olan hastalarımız iç dünyalarında sürekli bir deprem ve yıkım yaşamaktalar. Yakınları olarak ta biz bu durumlara sürekli şahit olup bir müddet sonra bizlerde toplumdan hastalarımız ve kendimiz adına anlayış ve yardım bekliyoruz” dedi.
Kermeste merkezde tedavi gören hastalar tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünler 3 gün boyunca sergilenecek.