X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Vali Özkan, İslamköy’de Cenaze Hazırlıklarını İnceledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Vali Özkan, İslamköy’de Cenaze Hazırlıklarını İnceledi

  • Giriş Tarihi: 18.6.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 13:28
ISPARTA VALİSİ VAHDETTİN ÖZKAN, ANKARA’DA TEDAVİ GÖRDÜĞÜ HASTANEDE YAŞAMINI YİTİREN TÜRKİYE’NİN 9. CUMHURBAŞKANI SÜLEYMAN DEMİREL’İN CENAZESİNİN DEFNEDİLECEĞİ İSLAMKÖY’DE İNCELEMEDE BULUNDU.
Vali Özkan, İslamköy’de Cenaze Hazırlıklarını İnceledi

Valisi Vahdettin Özkan, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Türkiye’nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in cenazesinin defnedileceği İslamköy’de incelemede bulundu.
Beraberinde İl Emniyet Müdürü Halil Altan, İl Jandarma Komutanı İsmail Cömert, İl Müftüsü Galip Akın ve diğer yetkililerle Süleyman Demirel Külliyesi’ne gelen Vali Vahdettin Özkan, Demirel’in cenazesinin defnedileceği Çalça Tepesi’nde incelemede bulundu. Özkan burada iş makinelerinin yolda yaptığı çalışmaları izledi.
Vali Özkan yaptığı açıklamada, Isparta ve Türkiye’ye başsağlığı diledi. Demirel’i kaybetmekten duydukları üzüntüyü dile getiren Vali Özkan, Demirel’in cenazesinin uygulanacak, dini, örfi ve resmi törenlerin icrasını değerlendirmek için bir araya geldiklerini kaydetti. Vali Özkan, "Ailenin talepleri ve ilgili prosedürler doğrultusunda her kuram ne düşüyorsa onları yapıyoruz. Cenaze günü bir sıkıntı yaşanmaması için yol düzenlemelerine yönelik çalışmalar devam ediyor. Sayın Demirel’in cenazesi yarın Isparta’ya gelecek. Ailenin isteği doğrultusunda şehre ve üniversiteye de getirilebilir" dedi.