X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Demirel’in Cenazesi Memleketinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Demirel’in Cenazesi Memleketinde

  • Giriş Tarihi: 19.6.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:31
ISPARTA SÜLEYMAN DEMİREL HAVALİMANI’NA İNİŞ YAPAN ASKERİ UÇAKTAN 9. CUMHURBAŞKANI SÜLEYMAN DEMİREL’İN ÜZERİNDE ISPARTA GÜLÜ YAPRAKLARI VE FÖTR ŞAPKASININ BULUNDUĞU TABUTU ASKERLER TARAFINDAN İNDİRİLDİ.
Demirel’in Cenazesi Memleketinde

Süleyman Demirel Havalimanı’na iniş yapan askeri uçaktan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in üzerinde Isparta gülü yaprakları ve fötr şapkasının bulunduğu tabutu askerler tarafından indirildi.
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in cenazesini taşıyan, üzerinde Türk Yıldızları yazan askeri uçak, iniş yaptığı Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na bir süre bekledikten sonra, uçaktan ilk olarak Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı tören birliği indi. Tören birliğinin yerini almasının ardından Demirel’in, üzerinde fötr şapkası ve Isparta gülü yaprakları olan tabutu, askerlerin omuzlarında tören birliğinin önünden geçirildikten sonra adını taşıyan Süleyman Demirel Üniversitesi’ne götürülmek üzere askeri araca konuldu.
Üniversitede düzenlenecek törenin ardından Demirel’in cenazesini taşıyan askeri aracın şehrin ana caddelerinden geçeceği belirtildi.