X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şehit Savcı İçin Düzenlenen Törende Duygulu Anlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şehit Savcı İçin Düzenlenen Törende Duygulu Anlar

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
REHİNE OPERASYONUNDA ŞEHİT OLAN CUMHURİYET SAVCISI MEHMET SELİM KİRAZ İÇİN ÇAĞLAYAN’DAKİ İSTANBUL ADALET SARAYI’NDA DÜZENLENEN TÖRENDE MESLEKTAŞLARI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI. KİRAZ’IN CENAZESİ ADLİYEDEN ÇIKARILIRKEN MESAİ ARKADAŞLARININ TABUTA SON KEZ B
Şehit Savcı İçin Düzenlenen Törende Duygulu Anlar

Rehine operasyonunda şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için Çağlayan’daki Adalet Sarayı’nda düzenlenen törende meslektaşları gözyaşlarını tutamadı. Kiraz’ın cenazesi adliyeden çıkarılırken mesai arkadaşlarının tabuta son kez bakmaları ise duygulu anlar yaşattı.
İstanbul Adliyesi’nde yaşan rehine krizinde şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde tören düzenledi. Tören nedeniyle polis adliye ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Adliyeye gelen çelenklerin de güvenlik gerekçesiyle detektörle arandıkları görüldü. Adliye binası içinde yapılan törene binilerce kişi katıldı. Tören alanına sığmayan hakim ve sağcılar meslektaşlarını adliyenin diğer katlarında bulunan balkonlardan uğurladı. Yaklaşık 2 bin hakim, savcı; meslektaşlarını uğurlamak üzere törende yer alırken bazı memurların gözyaşlarını tutmadıkları görüldü. Şehit savcı için düzenlenen törende adliye içerisinde ‘Şehidimizi Asla unutmayacağız. Allah Rahmet Eylesin. Ruhu Şaad Olsun’ yazılı pankart asıldı. Adliye içerisinde düzenlenen törenin ardından şehit Savcının naaşı, meslektaşları tarafından uğurlandı. Cenaze aracının adliyeden ayrılacağı sırada meslektaşlarının Kiraz’ın tabutuna son kez bakmaları duygulu anlar yaşattı.