X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Eski Ramazanlar Sütlüce’de Yaşanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Eski Ramazanlar Sütlüce’de Yaşanıyor

  • Giriş Tarihi: 23.6.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 13:36
BEYOĞLU BELEDİYESİ'NİN SÜTLÜCE SAHİLİNDE DÜZENLEDİĞİ RAMAZAN ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR.
Eski Ramazanlar Sütlüce’de Yaşanıyor

Beyoğlu Belediyesi’nin Sütlüce sahilinde düzenlediği Ramazan etkinlikleri devam ediyor. Ramazan ayının ikinci gününde Kur’an ziyafeti ve Halil Necipoğlu konseri vatandaşları eski Ramazanların manevi atmosferine götürdü.
Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri Sütlüce sahilinde devam ediyor. Ramazan ayının ikinci gününde düzenlenen etkinlikler bu kez Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın da katılımıyla gerçekleşirken vatandaşlar, dev platformda Kur’an ziyafeti dinleyip, ilahilerle coştu.
Çocuklar için düzenlenen Ramazan yarışmalarında eğlenceli vakit geçiren minikler sonrasında Ramazan ayının vazgeçilmezlerinden olan Hacıvat-Karagöz gösterilerini izledi.
SÜTLÜCE’DE KUR’AN ZİYAFETİ VE İLAHİLER
Geç saatlere kadar süren etkinliklerde Fatih Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu’ndan Kur’an ziyafeti dinleyen vatandaşlar hep birlikte semaya el açarak amin dedi. Kur’an-ı Kerim ziyafetinin ardından gece on bir ayın sultanı Ramazan ayının ruhuna uygun olarak Halil Necipoğlu’nun konseriyle devam etti. Necipoğlu, ilahi, kaside, mevlit türlerinden çok sayıda eser seslendirirken vatandaşları eski Ramazanların manevi atmosferine götürdü. Sütlüce’de düzenlenen etkinlikler Ramazan ayının sonuna kadar devam edecek.