İBB Tercih Danışma Merkezleri, Öğrencilerin Hizmetinde

Giriş Tarihi: 8.7.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversiteye girecek adaylara ücretsiz rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunuyor. 15 meydanda kurulan 58 Tercih Danışma Merkezi ve Tercih Danışma Hattı ile LYS’ye giren öğrencilere destek veriliyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) üniversiteye girecek adaylara ücretsiz tercih danışma hizmeti sunuyor. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün çeşitli üniversiteler ile birlikte yürüttüğü proje kapsamında İstanbul’un meydanlarında tercih çadırları kuruldu. 15 meydan ve 58 noktada hizmet veren çadırlarda uzman eğitmenler tarafından LYS’ye giren öğrencilere ücretsiz olarak tercih ve rehberlik hizmeti sunuluyor.
Üniversiteye girecek adaylara doğru tercihte bulunabilmeleri için profesyonel destek sunan Tercih Danışma ve Rehberlik Hizmeti’ne öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Alanlara gelme imkanı bulunmayan öğrenciler için ise Tercih Danışma Hattı kuruldu. Üniversite adayları 0212 600 87 05 numaralı telefonu arayarak uzman danışmanlar tarafından verilen rehberlik hizmetinden yararlanabiliyorlar.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tercih Danışma Merkezleri ve Tercih Danışma Hattı, 14 Temmuz’a kadar hizmet vermeye devam edecek.
Adayların tercih danışma merkezlerine ulaşabilecekleri alan ve meydanlar şunlar: Fatih Eminönü İskele, Fatih İtfaiye Parkı, Şirinevler Meydanı, Bağcılar Meydanı, Bakırköy Özgürlük Meydanı, Beylikdüzü Meydanı, Beşiktaş Meydanı, Kartal Kaymakamlık Önü, Gaziosmanpaşa Meydanı, Beykoz Meydanı, Kadıköy İskele Meydanı, Tuzla Sahil Meydanı, Çekmeköy Meydanı, Cevahir AVM Önü, Üsküdar Sahil.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2005 yılında başlattığı tercih danışma hizmetlerinde bugüne kadar 430 bin öğrenciye hizmet verildi.
ARKADAŞINA GÖNDER
İBB Tercih Danışma Merkezleri, Öğrencilerin Hizmetinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz