X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Üsküdarlıları Buluşturan Bayramlaşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Üsküdarlıları Buluşturan Bayramlaşma

  • Giriş Tarihi: 17.7.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
ÜSKÜDAR BELEDİYESİNİN GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA MERASİMİ, BAŞKAN HİLMİ TÜRKMEN VE ÇOK SAYIDA KİŞİNİN KATILIMIYLA NİKAH SARAYI KIR BAHÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Üsküdarlıları Buluşturan Bayramlaşma

Üsküdar Belediyesinin geleneksel bayramlaşma merasimi, Başkan Hilmi Türkmen ve çok sayıda kişinin katılımıyla Nikah Sarayı Kır Bahçesinde gerçekleştirildi.
Üsküdar Belediyesi Kır Bahçesindeki bayramlaşma etkinliğine; Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, Üsküdar eski belediye başkanı Mustafa Kara, Üsküdar Belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, belediye çalışanları, aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
RAMAZAN KÖTÜLÜKLERİ TERK ETME AYIDIR
Başkan Türkmen, bayramlaşma öncesi yaptığı selamlama konuşmasında, huzuru ve bereketiyle 11 ayın sultanı Ramazan’dan çıkarak bayrama kavuştuklarını belirterek, “Bayramı doya doya yaşamak hakkımız. Tabi Ramazan dolayısıyla çok güzel anları hep birlikte yaşadık. Ramazan aslında kötülükleri, yanlışları ve uygunsuz davranışları terk etme ayıdır. Ramazan dolayısıyla terk ettiğimiz yanlışlarımıza bundan sonra da yaklaşmayız. Bundan sonra güzelliklerin kıymetini bilerek yaşamak bize nasip olur inşallah” diye konuştu.
BİZ KOCAMAN BİR ÜSKÜDAR AİLESİYİZ
Başkan Türkmen, Ramazan bayramının aslında çocukların bayramı olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: “Bayram aslında çocukların bayramıdır. Bu bayramda yetimleri sevindirmeli, başlarını okşamalı. Varsa eksikleri gidermek için bu bayramlar muazzam bir fırsat. Biz çok güzel bir ilçede yaşıyoruz. Ramazan Üsküdar’da bir başka iklimde yaşandı. İftar çadırlarımız, sahurlar, teravihler ve çınar altı sohbetleriyle dolu dolu bir Ramazan ayını geride bıraktık. Ramazan boyunca sadece ’dan değil şehir dışından ve hatta yurt dışından pek çok misafir ağırladık. Biz, artık kocaman bir Üsküdar ailesiyiz.”
Başkan Türkmen’in konuşmasından sonra AK Parti İlçe Başkanı Halit Hızır ve Üsküdar eski belediye başkanı Mustafa Kara da birer konuşma yaparak programa katılanların bayramlarını tebrik etti. Etkinlik konuşmalardan sonra gerçekleştirilen bayramlaşma merasimi ile tamamlandı.