X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İzmir MÜSİAD’dan Down Sendromlu Çocuklara Konserli Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

MÜSİAD’dan Down Sendromlu Çocuklara Konserli Destek

  • Giriş Tarihi: 20.2.2015 14:38
MÜSİAD İZMİR ŞUBE BAŞKANI ÜMİT ÜLKÜ, "ENGELLERİN ENGEL OLMADIĞI BİR DÜNYA İÇİN TÜM DÜNYA İNSANLARI OLARAK ELİMİZDEN GELENİN FAZLASINI YAPMAMIZ GEREKİYOR" DEDİ.
İzmir MÜSİAD’dan Down Sendromlu Çocuklara Konserli Destek

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Şubesi (MÜSİAD) tarafından, Down Sendromlu Çocuklara yardım amaçlı konser düzenlenecek.
“Engelsiz Sanat” sloganı ile gerçekleşecek ve geliri Down Sendromlu Çocuklara verilecek konsere Tepecik Flarmoni Orkestrası, “İlle de Mozart Olsun Projesi” ile sahne alacak. Engellerin engel olmadığı bir dünya için tüm dünya insanları olarak elimizden gelenin fazlasını yapmamız gerektiğini söyleyen MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü: “Türkiye’de yaşayan 100 bin kadar Down Sendromlu Çocuğumuz bulunmaktadır. Geçmişte down sendromlu insanlara fırsat verilmediği için hiçbir şey yapamayacaklarına inanılırdı. Bugün toplumların gelişmesi ile bakış açısı yavaş da olsa değişmektedir. Ne var ki bu konuda daha alınacak çok yol vardır. Biz de MÜSİAD olarak büyük bir empati ve hassasiyet ile Down Sendromlu Çocuklara desteklemek ufak da olsa bu etkinliğimizle yanlarında olmak istedik.” dedi.
Engelsiz Sanat Sloganı ile gerçekleşecek olan konsere başta Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği İzmir Şubesi (MÜSİAD), Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi, Mehmet Ali Susam Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi destek veriyor. Konserde ayrıca Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Korosu, Mehmet Ali Susam Özel Eğitim ve Uyulama Merkezi Öğrencileri Ritm Grubu ve D.E.Ü Devlet Konservatuvarı Vurmalı Çalgılar Ritm Grubu sahne alacak. Konser 21 Şubat 2015 tarihinde saat: 20.00’de İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.