X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Harika İkiliden Caz Nameleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Harika İkiliden Caz Nameleri

  • Giriş Tarihi: 23.2.2015 09:38
TÜRKİYE’Yİ YURT DIŞINDA BAŞARIYLA TEMSİL EDEN, KLASİK MÜZİK DÜNYASININ ÖNDE GELEN PİYANO İKİLİLERİNDEN UFUK & BAHAR DÖRDÜNCÜ, 22. İZMİR AVRUPA CAZ FESTİVALİ AÇILIŞ KONSERİNDE, CAZ MÜZİĞİNDE DE KLASİK MÜZİK KADAR BAŞARILI OLDUKLARINI KANITLAYACAK.
Harika İkiliden Caz Nameleri

Türkiye’yi yurt dışında başarıyla temsil eden, klasik müzik dünyasının önde gelen piyano ikililerinden Ufuk & Bahar Dördüncü, 22. Avrupa Caz Festivali Açılış Konserinde, caz müziğinde de klasik müzik kadar başarılı olduklarını kanıtlayacak. Avrupa’nın önde gelen caz müzisyenlerinden Erik Truffaz Kuartet ile Truffaz’ın “Taksim” adlı eserinin dünya prömiyerini yapacak İkili, caz müziğini klasik müzikle buluşturacak.
Parlak kariyerleri boyunca dünyanın en tanınmış şefleri ve orkestralarıyla çalışan, önemli festivallerin konuğu olan Ufuk & Bahar Dördüncü, özellikle Fransız müziğiyle kurdukları özel bağ ve sürekli yenilik arayışlarıyla tanıyor..
Ufuk & Bahar Dördüncü 5 Mart 2015 Perşembe günü AASSM’de Erik Truffaz Kuartet ile yapacakları 22. İzmir Avrupa Caz Festivali Açılış konserinin ardından 6 Mart 205 Cuma Günü, İKSEV- Ege Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen “Ege Üniversitesi 60. Yıl Konseri”nde AKM’de çalacak.