X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Buca’da ‘Çadır Tiyatrosu’ Günleri Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Buca’da ‘Çadır Tiyatrosu’ Günleri Başladı

  • Giriş Tarihi: 28.3.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
BUCA BELEDİYESİ’NİN İLÇE SINIRLARI İÇERİSİNDE YAŞAYAN TÜM VATANDAŞLARI TİYATRO İLE BULUŞTURMAK İÇİN HAYATA GEÇİRDİĞİ ‘HER HAFTA BİR MAHALLEDE ÇADIR TİYATROSU’ GÜNLERİ BAŞLADI.
Buca’da ‘Çadır Tiyatrosu’ Günleri Başladı

Buca Belediyesi’nin ilçe sınırları içerisinde yaşayan tüm vatandaşları tiyatro ile buluşturmak için hayata geçirdiği ‘Her hafta bir mahallede Çadır Tiyatrosu’ günleri başladı.
Buca Belediyesi Tiyatro Topluluğu ‘Tersine Dünya’ isimli oyunu Çamlıkule Pazaryeri’nde kurulan çadırda mahalle sakinleri için sahneledi. Belediye tarafından ilçedeki vatandaşları tiyatroyla buluşturmak için hayata geçirilen ‘Her hafta bir mahallede Çadır Tiyatrosu’ günleri kapsamında sahnelenen oyun, yoğun ilgi gördü. Oyuncuların performansı ise seyirciler tarafından beğeni topladı. Çadır’da tiyatrocular ile birlikte sahneye çıkan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina da, ‘Çadır Tiyatrosu’ günlerinin startını “Oyunumuza hoş geldiniz ey mahalleli” diyerek verdi.
27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü etkinlikleri kapsamında, çadır tiyatrosunda bundan sonra her hafta farklı bir mahallede çocuk tiyatrolarının miniklerle buluşacağı öğrenildi.