X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yaşar Kemal Foça’da Anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yaşar Kemal Foça’da Anıldı

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
TÜRK EDEBİYATININ ÖNEMLİ İSİMLERİNDEN YAŞAR KEMAL, FOÇA’DA DÜZENLENEN ETKİNLİKLE ANILDI. YAŞAR KEMAL’İN HAYATI VE ESERLERİNİN KONU EDİLDİĞİ ETKİNLİĞE, ÇOK SAYIDA EDEBİYATSEVER KATILDI.
Yaşar Kemal Foça’da Anıldı

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Yaşar Kemal, Foça’da düzenlenen etkinlikle anıldı. Yaşar Kemal’in hayatı ve eserlerinin konu edildiği etkinliğe, çok sayıda edebiyatsever katıldı.
Foça Kent Konseyi Kültür Sanat Grubu, Foça Belediyesi ve Foça Forum tarafından düzenlenen edebiyat buluşması, Foça Gramofon Kafe’de gerçekleşti. Programın açılış konuşmasını, etkinliğin planlayıcısı, Foça Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Kültür Sanat Çalışma Grubu Başkanı Nuray Çiloğlu yaptı. Yaşar Kemal’in şairlik yönünün de ele alındığı programda, büyük ustanın eserlerinden kısa bölümler aktarılırken, ölümsüz eseri ‘İnce Memed’e daha geniş zaman ayrıldı.
Yaşar Kemal’in hayatı, hayatında iz bırakan olayları, eserlerinden bölümleri bazı kişiler seslendirdi. Emekli edebiyat öğretmeni Yılmaz Mızrak, “Tanıdığım Yaşar Kemal” isimle bölümde, 1979 yılında Paris’te Yaşar Kemal’le ilgili anılarını paylaştı.
Program, gazeteci Nebil Özgentürk’ün yazıp yönettiği “Türkiye’nin Evrensel Yazarı Yaşar Kemal” adlı belgesel filmin gösteriminin ardından sona erdi.