X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Buca’da Taşeron İşçilerinin Sendika Sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Buca’da Taşeron İşçilerinin Sendika Sevinci

  • Giriş Tarihi: 20.4.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 17:54
BUCA BELEDİYESİ BÜNYESİNDEKİ TEMİZLİK İŞLERİ, PARK BAHÇELER VE DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NDE ÇALIŞAN YAKLAŞIK BİN TAŞERON İŞÇİSİ, DEVRİMCİ İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU (DİSK)'NA ÜYE OLARAK SENDİKALI OLDU.
Buca’da Taşeron İşçilerinin Sendika Sevinci

Buca Belediyesi bünyesindeki Temizlik İşleri, Park Bahçeler ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde çalışan yaklaşık bin taşeron işçisi, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK)’na üye olarak sendikalı oldu.
Belediye şantiyesinde bir araya gelerek basın açıklaması yapan işçiler, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya teşekkür etti. İşçiler yaptıkları basın açıklamasında, Başkan Piriştina’nın işçilere verdiği "taşeronu kaldıracağım" sözünü görev süresinin ilk yılında tutuğunu ve sendikal örgütlenmenin önündeki engelleri kaldırdığını belirtti.
Buca Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi’nde bir araya gelen taşeron işçiler, sendikal örgütlenmeye destek veren Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya teşekkür etti. Temizlik, park bahçeler ve büro işçileriyle birlikte basın açıklaması yapan temizlik işçilerinden Hatem Baki, uzun yıllardır taşerona karşı mücadele ettiklerini söyledi. Bugüne kadar birçok belediye başkanının kendilerine söz verdiğini; ancak sonuca ulaşamadıklarını kaydeden Baki, "Son olarak başkanımız Levent Piriştina, tüm taşeron işçisi arkadaşlarımıza ‘Buca’da taşeronu kaldıracağım’ diye söz vermişti. Başkanımız bu sözünü belediye başkanlığının birinci yılında tutarak sendikal örgütlenmenin önündeki tüm engelleri kaldırdı. Bizlere verdiği sözünü tutarak Buca Belediyesi şantiyelerine bayram havasını getirdi" diye konuştu. Baki, Piriştina’ya verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, "Başkanımız bizi nasıl desteklediyse bizler de taşeron işçiler olarak başkanımızın yanındayız" dedi.
İşçilerin açıklaması “Yaşasın örgütlü mücadelemiz” sloganıyla son buldu.