X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ekrem Özdemir’den Mursi’nin İdam Kararına Sert Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ekrem Özdemir’den Mursi’nin İdam Kararına Sert Tepki

  • Giriş Tarihi: 20.6.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:37
SAĞLIK SEN İZMİR ŞUBE BAŞKANI EKREM ÖZDEMİR, MISIR’IN SEÇİLMİŞ CUMHURBAŞKANI MUHAMMED MURSİ İÇİN VERİLEN İDAM KARARIYLA İLGİLİ, "DARBECİ SİSİ VE ETRAFINDAKİ DARBE SEVERLERİN MISIR’IN SEÇİLMİŞ CUMHURBAŞKANI MUHAMMED MURSİ İÇİN VERDİKLERİ İDAM KARARI,
Ekrem Özdemir’den Mursi’nin İdam Kararına Sert Tepki

Sağlık-Sen Şube Başkanı Ekrem Özdemir, Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için verilen idam kararıyla ilgili, "Darbeci Sisi ve etrafındaki darbe severlerin Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için verdikleri idam kararı, demokrasinin, insanlığın ve insanlık onurunun katledilmek istenmesidir" dedi.
Sağlık-Sen İzmir Şube Başkanı Ekrem Özdemir, Muhammed Mursi için verilen idam kararıyla ilgili bir açıklama yayımladı. Kararı insanlık onurunun katledilmesi olarak değerlendiren Özdemir, "En kısa sürede bu tarihi yanlıştan dönülmesini, Mursi’nin yeniden özgürlüğüne kavuşmasını ve Cumhurbaşkanlığı görevinin kendisine iade edilmesini bekliyoruz. Bunun gereğini yerine getirmeyenler, tarih önünde, insanlığın vicdanında ve iki dünyada bunun hesabını veremeyecektir. Mursi’ye özgürlük istemek, bir insanlık onurudur, medeniyet değerlerimizin gereğidir. Sağlık-Sen olarak haksızlıklara ve hukuksuzluklara karşı şimdiye kadar sürdürdüğümüz tavrımızı devam ettireceğiz. Seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında verilen idam kararı kaldırılıp, Mursi özgürlüğüne kavuşana kadar, bütün dünya tepkisini dile getirmeli ve bu mücadelenin yanında olmalıdır. Haklı davamız ve mücadelemizden geri adım atmayacağız. Darbeci Sisi ve arkadaşlarını insanlığın ortak sesine kulak vermeye ve yanlıştan dönmeye davet ediyoruz" şeklinde konuştu.