X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Aliağa’da Öykülerden Oyunlar Sahnelenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Aliağa’da Öykülerden Oyunlar Sahnelenecek

  • Giriş Tarihi: 21.6.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:44
'BEHZAT Ç' ADLI TELEVİZYON DİZİSİNİN SENARİSTİ EMRAH SERBES'İN ROMANLARINDAN YOLA ÇIKARAK HAZIRLANAN ‘ÖYKÜLERDEN OYUNLAR’ ADLI TİYATRO OYUNU İZMİR'İN ALİAĞA İLÇESİNDE SAHNELENECEK.
Aliağa’da Öykülerden Oyunlar Sahnelenecek

Behzat Ç. adlı televizyon dizisinin senaristi Emrah Serbes’in romanlarından yola çıkarak hazırlanan Öykülerden Oyunlar adlı tiyatro oyunu ’in Aliağa ilçesinde sahnelenecek.
Tiyatro ve sinema oyuncusu Savaş Başar’ın anısını yaşatmak için Tiyatro Keyfi’nin yapımcılığını üstlendiği Öykülerden Oyunlar, Aliağa Belediyesi’nin Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Aliağalılar ile buluşuyor. Tayfun Dinçer’in yönettiği Öykülerden Oyunlar’ın oyuncu kadrosunda Hakkı Ergök ve Kemal Başar gibi Devlet Tiyatrosu kökenli iki sanatçı yer alıyor.
Emrah Serbes’in Hikayem Paramparça ve Erken Kaybedenler isimli kitaplarındaki öykülerini tiyatro sahnesine uyarlayan Kemal Başar’ın insanların ilk gençlik yıllarını, baba oğul ve arkadaşlık ilişkilerini irdeleyen trajikomik oyun, erken kaybedenlerin paramparça hikayelerini sahneye yansıtıyor. Tayfun Dinçer’in rejisörlüğünü yaptığı eser, tiyatro sahnelerinde nadiren rastlanan görsel efektleriyle dikkat çekiyor. Eserin ışık tasarımı Yüksel Aymaz’a, orijinal müzikleri ise Orhan Enes Kuzu’ya ait. Oyun, 22 Haziran Pazartesi günü Aliağa Açık Hava Tiyatrosu’nda Aliağalı seyircisiyle buluşacak. Oyunun 5 TL olarak belirlenen biletleri, ASEV gişelerinden ve Biletix üzerinden temin edilebilecek.