X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sağlıkçılara Katılım Payı Müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sağlıkçılara Katılım Payı Müjdesi

  • Giriş Tarihi: 24.6.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 15:19
SAĞLIK-SEN İZMİR ŞUBE BAŞKANI EKREM ÖZDEMİR, "KURUM İDARİ KURUL TOPLANTISINDA TALEBİMİZ KABUL EDİLDİ. SAĞLIK ÇALIŞANLARI MUAYENE VE TETKİKLERİNDEN DOLAYI BİR MALİ KAYIP YAŞAMAYACAK" DEDİ.
Sağlıkçılara Katılım Payı Müjdesi

Sağlık-Sen Şube Başkanı Ekrem Özdemir, sağlık çalışanlarının muayene ve tetkiklerinden alınan katılım payının Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından ödeneceğinin müjdesini verdi.
Sağlık-Sen İzmir Şube Başkanı Ekrem Özdemir, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının zorunlu periyodik sağlık kontrolleri için muayene ve tetkiklerinin yapıldığını belirtti. Sağlık çalışanlarının mali kayıp yaşamayacağını ifade eden Özdemir, "Çalışan sağlığına yönelik sağlık harcamalar, İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı gereği işveren tarafından karşılanmalıdır. Bu sebeple, sağlık çalışanlarının muayene ve tetkiklerinden alınan katılım payının da işvereni konumundaki Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından ödenmesi gerektiğini ifade ettik. Kurum İdari Kurul toplantısında talebimiz kabul edildi ve sağlık çalışanlarından katılım payı alınmaması karara bağlandı. Sağlık çalışanlarımız kendi iradeleri dışında yaptırmak zorunda kaldıkları bu muayene ve tetkiklerden dolayı bir mali kayıp yaşamayacak” şeklinde konuştu.