X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İYTE Mezunları Diplomalarını Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İYTE Mezunları Diplomalarını Aldı

  • Giriş Tarihi: 16.7.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ (İYTE) 2014-2015 AKADEMİK YILI LİSANS VE LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARINI BAŞARIYLA TAMAMLAYAN 378 ÖĞRENCİ İÇİN MEZUNİYET TÖRENİ DÜZENLENDİ.
İYTE Mezunları Diplomalarını Aldı

İYTE’nin 18. Akademik Yıl mezunları, İYTE Açık Hava Amfisi’nde düzenlenen törenle diplomalarını aldı.
Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) 2014-2015 Akademik Yılı lisans ve lisansüstü programları başarıyla tamamlayan 378 mezun, İYTE Açık Hava Amfisi’nde kep atarak diplomalarını aldı.
Mezuniyet töreninde konuşan İYTE Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden, İYTE’li olmanın farkını hem akademik çevrede hem de ticari platformda gördüğünü söyledi.
Konuşmasında anne ve babalara da seslenen Rektör Prof. Dr. Güden, "Bugün maddi ve manevi pek çok fedakarlıklarla yetiştirdiğiniz çocuklarınızın mezun olduğu gün. Dolayısıyla öğrenci arkadaşlarımla beraber sizi de tebrik ediyor ve buraya geldiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum. Duyduğunuz mutluluğu paylaştığımızı bilmenizi isteriz. Öğrencilere ve üniversiteye verdikleri emekten ötürü Enstitü’nün öğretim elemanlarına teşekkür ederim. Üniversitelerin görevi mezunlarıyla dünyaya örnek olacak nesiller yetiştirmektir ve biz bunu az da olsa başarıyoruz, 100 yıl önce kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni ileriye taşıyacak mezunlar veriyoruz. Mezunlarımızın kısa sürede mesleki hayatlarında başarılı olacağından eminim” dedi.
Ödül töreninin ardından ışık gösterisiyle birlikte tüm mezunlar müzik eşliğinde kep atıp, dans ederek mezuniyeti kutladı.