X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Balbay’dan Vali Toprak’a “Karakoldan Cemevi” Ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Balbay’dan Vali Toprak’a “Karakoldan Cemevi” Ziyareti

  • Giriş Tarihi: 18.7.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP) İZMİR MİLLETVEKİLİ MUSTAFA BALBAY, İZMİR VALİSİ MUSTAFA TOPRAK’I MAKAMINDA ZİYARET EDEREK, ÇİĞLİ GÜZELTEPE KARAKOLU'NUN AK PARTİ YÖNETİCİLİĞİ YAPMIŞ BİR KİŞİ BAŞKANLIĞINDAKİ DERNEĞE TAHSİS EDİLEREK CEMEVİ YAPILMASININ ET
Balbay’dan Vali Toprak’a “Karakoldan Cemevi” Ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Mustafa Balbay, İzmir Valisi Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret ederek, Çiğli Güzeltepe Karakolu’nun AK Parti yöneticiliği yapmış bir kişi başkanlığındaki derneğe tahsis edilerek cemevi yapılmasının etik bir davranış olmayacağını söyledi ve karardan dönülmesini istedi.
Ziyareti CHP Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü ile birlikte gerçekleştiren Balbay, Vali Toprak’a semt sakinlerinden değerlendirme alarak geldiğini vurguladı ve şunları söyledi: “Güzeltepe’nin adı 12 Eylül öncesinde Çimentepe’ydi. Burada başta Tariş direnişi olmak üzere pek çok kitlesel tepkinin izleri var. Karakol da çoğunlukla haksız gözaltılarla gündeme geldi. Yani semt insanları için iyi anılar içermiyor. Şimdi dış görünümü koruyarak cemevi yapılmak isteniyor. Oysa hemen altta belediyenin cemevi için ayırdığı arsa var” diye konuştu. Vali Toprak’ın Balbay’a konuyu yeniden inceleteceğini söylediği belirtildi.