X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Torbalı’da Bin Aileye Eğitim Desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Torbalı’da Bin Aileye Eğitim Desteği

  • Giriş Tarihi: 30.9.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 30.9.2015 14:20
TORBALI BELEDİYESİ, OKULLARIN AÇILMASIYLA BİRLİKTE DAR GELİRLİ BİN AİLENİN ÇOCUKLARINA KIRTASİYE YARDIMINDA BULUNMAYA BAŞLADI.
Torbalı’da Bin Aileye Eğitim Desteği

Torbalı Belediyesi, okulların açılmasıyla birlikte dar gelirli bin ailenin çocuklarına kırtasiye yardımında bulunmaya başladı.
Torbalı Belediyesi, 2015 2016 eğitim yılının başlamasıyla birlikte harekete geçerek dar gelirli bin aileyi unutmayarak kolları sıvadı. Bir çalışma başlatan ekipler, muhtarlar aracılığıyla belirlenen kentteki dar gelirli ailelerin çocuklarına kırtasiye yardımında bulundu. Belediye ekiplerinin bu yardımı ise minikler tarafından sevinçle karşılandı.
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, eğitim öğretime sürekli katkı sunmayı bir misyon edindiklerini ifade ederek, “Bizler sadece yol yapmıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yollarındaki engelleri de kaldırıyoruz. Torbalı’da okul yapılması için 50 dönüm arsa bağışlayarak bu anlamda bir rekora imza attık. Şimdi de yoksul çocuklarımızın ve onların ailelerinin yükünü bir nebze de olsa hafifletmek için bin öğrencimize okul malzemesi yardımı yapıyoruz. Eğitim öğretim için ne yapsak az. Önümüzdeki süreçte eğitime olan desteğimiz artarak devam edecek" dedi.