X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kalıcı zayıflama için 5 kural
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kalıcı zayıflama için 5 kural

  • Giriş Tarihi: 10.3.2015 16:05
Kalıcı zayıflama için 5 kural
Kalıcı zayıflama için 5 kural

Sağlıklı ve kalıcı zayıflama ile kas geliştirme konusunda yıllardır yapılan araştırmalar ve çeşitli yöntemler beş kuralı ön plana çıkarttı.

Estetik Plastik Rekonstruktif Cerrah Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, sağlıklı ve kalıcı zayıflama, güçlü ve estetik vücut yapısı için bu olmazsa olmaz 5 maddenin şart olduğunu belirterek, "Klasik fitness antrenmanları tüm kas gruplarını çalıştırmak ve derinlemesine güçlendirmek anlamında maalesef çok yeterli olamıyor. Spor teknolojisinin geldiği son nokta olan ve Avrupa ve Amerika'da kullanımı hızla yaygınlaşan EMS teknolojisi ile vücudumuzdaki 36000 kas lifini aynı anda çalıştırabiliyoruz. Kas aktivitesinin artması çevre dokulardaki yağ yıkımını hızlandırarak kasların gelişmesine ve yağsız bir beden tipine sahip olmayı kolaylaştırıyor" dedi.

Dr. Bayraktaroğlu, sağlıklı ve kalıcı zayıflamanın temelinde güçlü kas yapısı olduğunu vurgulayarak, beş altın kuralın EMS teknolojisinde birleştiğini ve bu teknolojinin Avrupa Amerika gibi gelişmiş ülkelerden sonra Türkiye'ye de geldiğini müjdeledi. Ancak EMS teknolojisini kullanırken medikal onaylı cihazlar ve sertifikalı kişisel antrenörler eşliğinde ve hijyenik ortamlarda antrenman yapılmasına çok dikkat edilmesi gerekiyor.

Öne çıkan 5 kural şöyle:

- Kas yapısını derinden güçlendirmek

- Güçlü kas dokusu ile kas dokusu çevresindeki yağ yakımını hızlandırmak

- Kas liflerini artırmak

- Metobolizmayı hızlandırmak

- Kan dolaşımını hızlandırmak".