X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çanakkale Destanı Piazza’da Fotoğraflar İle Anılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çanakkale Destanı Piazza’da Fotoğraflar İle Anılacak

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİ İLE ARAŞTIRMACI KENAN TOZAK’IN HAZIRLADIĞI ÇANAKKALE DESTANI SERGİSİ, KAHRAMANMARAŞ PİAZZA’DA 3-4 VE 5 NİSAN TARİHLERİNDE GEZİLEBİLECEK.
Çanakkale Destanı Piazza’da Fotoğraflar İle Anılacak

Sütçü İmam Üniversitesi işbirliği ile araştırmacı Kenan Tozak’ın hazırladığı Çanakkale Destanı sergisi, Kahramanmaraş Piazza’da 3-4 ve 5 Nisan tarihlerinde gezilebilecek.
Şanlı Türk tarihine adını altın harflerle yazdıran Çanakkale savaşlarını, bugünkü kuşaklara aktaran Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Kenan Tozak’ın hazırladığı "Çanakkale Destanı" sergisi, 3 Nisan 2015 tarihinde Kahramanmaraş Piazza’da açılacak.
Dünyada eşine az rastlanan bir kahramanlık örneği sergileyerek, düşman kuvvetlerine karşı yurdunu, canını feda ederek savunan Mehmetçiğin destan yazdığı Çanakkale Ruhu’nu bütün yönleriyle anlatan sergide 100’den fazla fotoğraf yer alıyor.
Kenan Tozak tarafından uzun süren araştırmalardan sonra derlenen ve kronolojik sırayla sergilenecek olan Çanakkale fotoğraflarının yanında, fotoğraflarla ilgili olarak; nerede, hangi koşullarda çekildiğine dair bilgiler bulunuyor. Bu sayede sergiyi gezenler fotoğraflarda görünmeyen ayrıntıları da öğrenme fırsatı bulacak.
Çanakkale Destanı fotoğraf sergisi 3,4 ve 5 Nisan tarihlerinde Piazza AVM’de gezilebilecek.