X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dünya Su Gününde Karabüklü Öğrenciler 2. Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dünya Su Gününde lü Öğrenciler 2. Oldu

  • Giriş Tarihi: 22.3.2015 01:48 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 06:55
DÜNYA SU GÜNÜ MÜNASEBETİYLE DSİ KASTAMONU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN, KASTAMONU, KARABÜK, BARTIN VE ZONGULDAK İLLERİNDEKİ ORTAOKULLARIN 7. VE 8.SINIFLARI ARASINDA DÜZENLENEN RESİM VE KOMPOZİSYON YARIŞMASINDA, KARABÜKLÜ ÖĞRENCİLER İKİNCİ OLDU.
Dünya Su Gününde Karabüklü Öğrenciler 2. Oldu

Dünya Su Günü münasebetiyle DSİ Kastamonu Bölge Müdürlüğü tarafından, Kastamonu, , Bartın ve Zonguldak illerindeki Ortaokulların 7. ve 8.sınıfları arasında düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmasında, Karabüklü öğrenciler ikinci oldu.
Kompozisyon yarışmasında Karabük Fevzi Çakmak Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Ebru Yılmaz; “Su Yaşamdır” başlıklı yazı ile ikinci oldu. Yılmaz’a ödüllü DSİ 234. Şube Müdürü Yasin Devrim ve Okulun Müdürü Yardımcısı Erdoğan Özdemir tarafından verildi. Küçük öğrenci yarışmada ikinci olduğuna önce inanmak istemedi. Kısa bir şaşkınlığın ardından sevinç gözyaşlarını gizleyemediği gözlendi. Resim dalında ikinci olan Safranbolu Emek Ortaokulu Selma Aşgın, İkincilik ödülünü 234 Şube Müdürü Yasin Devrim’den aldı. Okul Müdürü Erdoğan öğrencisinin başarılı bir öğrenci olduğunu,kendisiyle gurur duyduklarını söyledi.
Devlet Su İşleri 234 Şube Müdürü Yasin Devrim yaptığı açıklamada, Uluslararası Dünya Su Günü her yıl 22 Mart’ta tatlısu kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve tatlısu kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla kutlanmaktadır. 2015 yılının teması “Su ve Sürdürülebilir Kalkınma” idi. Ben ilimizi temsil eden tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.