X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karaman Piri Reis Vadisi Projesi’nde Çalışmalar Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Piri Reis Vadisi Projesi’nde Çalışmalar Başladı

  • Giriş Tarihi: 10.3.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ) VE KARAMAN BELEDİYESİ TARAFINDAN PROJELENDİRİLEN PİRİ REİS VADİSİ PROJESİNDE KONUT YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI.
Karaman Piri Reis Vadisi Projesi’nde Çalışmalar Başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Belediyesi tarafından projelendirilen Piri Reis Vadisi projesinde konut yapım çalışmaları başladı.
Doğukışla mevkiinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, proje kapsamında ilk etapta 450 konutun yapılacağını söyledi. Piri Reis Vadisi’nin şehrin cazibe merkezlerinden birisi olacağını ifade eden Çalışkan, "Toplam bin 728 konut ve alışveriş merkezi, restoran, kapalı otopark gibi sosyal tesis alanlarından oluşacak projenin ilk etabında 450 konut yapılacak. Bu konutların 272 normal daire, 166 adet özel konut, 12 adet teras villa yapılacak. Ayrıca alışveriş merkezi, spor kompleksleri, suni göletleri, otopark ve yeşil alanları ile Doğukışla bölgesine canlılık getirecek. Son derece önemli bir konut projesi olan Piri Reis Vadisi Projesi toplu konutta Tüm Türkiye’ye örnek olacak niteliktedir" dedi.