X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ermenekli Madencilere Gebe Düve Yardımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ermenekli Madencilere Gebe Düve Yardımı

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 09:28
KARAMAN'IN ERMENEK İLÇESİ'NDE GEÇEN YIL 28 EKİM'DE MEYDANA GELEN MADEN FACİASINDA HAYATINI KAYBEDEN 18 MADENCİNİN AİLELERİ İLE BÖLGEDE İŞSİZ KALAN 157 MADENCİYE, TARIM VE HAYVANCILIK ALANINDA YARDIMLAR YAPILDI.
Ermenekli Madencilere Gebe Düve Yardımı

’ın Ermenek ilçesinde geçen yıl 28 Ekim’de meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden 18 madencinin aileleri ile bölgede işsiz kalan 157 madenciye, tarım ve hayvancılık alanında yardımlar yapıldı.
Karaman Valiliği, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı istişareleri ile KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Valilik nezdindeki ’Konya Ovası Projesi (KOP) Gelir Getirici Tarımsal Uygulamalar’ için yapılan çalışmalar sonunda KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nca sağlanan 1 milyon 987 bin liranın İl Özel İdaresi’ne aktarıldığı açıkladı. İl Özel İdareye aktarılan bütçeyle de işsiz madenci ile ölen madenci şehidi yakınlarından 89 kişiye el traktörü olarak adlandırılan tarım aleti, 69 kişiye gebe düve, 3 kişiye küçükbaş hayvan, 3 kişiye arılı kovan ve birer kişiye ise meyve bahçesi kurulumu, tel örgü sistemi ve gübre yardımı yapılması kararlaştırıldı. Bu yardımlardan ilk etapta temin edilen 138 adet gebe düvenin 2’şer adet olmak üzere 69 aileye dağıtımı yapıldı. Ermenek Kaymakamı Eyyüp Güngör’ün, gözetiminde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ve Ermenek İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirildi. Önümüzdeki günlerde diğer yararlanıcılara verilecek olan bahçe el traktörü, küçükbaş hayvan, arılı kovan ve diğer tarımsal girdilerin dağıtımının yapılacağı belirtildi.