X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karaman’da Gelenekten Geleceğe Kaat-ı Sanatı Öğretiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da Gelenekten Geleceğe Kaat-ı Sanatı Öğretiliyor

  • Giriş Tarihi: 6.5.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 10:05
KARAMAN GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE FAALİYETLERİNE ÜCRETSİZ KURSLARI İLE DEVAM EDEN GENÇLİK MERKEZİ KAAT-I SANATINI GELECEK NESİLLERE AKTARMAYA DEVAM EDİYOR.
Karaman’da Gelenekten Geleceğe Kaat-ı Sanatı Öğretiliyor

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine ücretsiz kursları ile devam eden Gençlik Merkezi Kaat-ı Sanatını gelecek nesillere aktarmaya devam ediyor.
Gençlik Merkezinde Kaat-ı Sanatı Usta Öğreticisi Abdulkadir İlik tarafından verilecek eğitimde, Kaat-ı Sanatının temel kuralları ve incelikleri öğretilecek. Sanatın Klasik örnekleri incelenerek, uygulamalar yapılacak. Gençlik Merkezinde verilen kaliteli eğitimlerinin ardından kursiyerlerle birlikte Katı Sanatı’nın kendisine özgü motifler işlenecek.
Katı Sanat-ı ile ilgilenen kursiyerlerin evde ve kurs merkezinde yapmış oldukları ürünleri yıl sonunda sergileyip, kendi yapmış oldukları eserleri satıp para kazanabileceklerini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık,”Gençlik Merkezimizde ücretsiz olarak verilen Kaat-ı Sanatına katılan kursiyerler yaptıkları ürünleri istekleri doğrultusunda kendi ev dekorasyonlarında kullanabilecekler” diye konuştu.