X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Meydanda Sessizce Kitap Okudular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Meydanda Sessizce Kitap Okudular

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
51. KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA “81 İLDE OKUYORUZ” ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA CUMHURİYET MEYDANINDA SESSİZCE KİTAP OKUNDU.
Meydanda Sessizce Kitap Okudular

51. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında “81 İlde Okuyoruz” etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanında sessizce kitap okundu.
İlkokul, Ortaokul, Lise ve üniversitesi öğrencilerle vatandaşlarında yer aldığı sessiz kitap okuma etkinliğinde, öğrencilere ve vatandaşlara kitap okuma alışkanlığı kazandırılması amaçlanıyor.
Etkinliğe katılan İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ali Gökmen, ilköğretim üçüncü sınıf öğrencilerden, üniversite öğrencilerine, öğretmenlere kadar pek çok kişinin yer aldığı etkinlikte kitap okumanın önemine değinerek, “Kütüphanelere ilişkin olumlu çağrışım oluşturmak, kitap, kütüphane ve okuma kültürü konularında toplumsal algıyı yükseltmek amacıyla, şehirlerin en merkezi noktalarında gerçekleştirilen okuma etkinliğini bizde ’da her yıl Cumhuriyet Meydanında gerçekleştiriyoruz. Bir nebzede olsa halkımızın dikkatini kitap okumaya, kütüphaneye çekebilirsek bu bizi mutlu eder” dedi.