X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Pınarbaşı’nda Kuran’ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu Tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Pınarbaşı’nda Kuran’ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu Tamamlandı

  • Giriş Tarihi: 18.5.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 17:34
KASTAMONU PINARBAŞI İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN ''KUR’AN-I KERİM HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU'' TAMAMLANDI.
Pınarbaşı’nda Kuran’ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu Tamamlandı

Pınarbaşı İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen ’’Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu’’ tamamlandı.
Merkez Ulu Camii toplantı salonunda 160 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan 20 din görevlisine düzenlenen törenle katılım belgeleri verildi. Kurs süresince Kastamonu Hepkebirler Camii Müezzin Kayyımı Rehber Öğretici Seyfettin Öztürk tarafından din görevlilerine , Talim üzere yüzüne okuma,Talim üzere ezbere okuma, Tecvit Uygulamaları, İmamlık ve Müezzinlik becerisi konularında dersler verildi.
Müftü Nurullah Koçhan, kursa katılan din görevlilerinin kurs boyunca büyük özveri ve hassasiyet gösterdiklerini ifade ederek şunları söyledi:
"Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından tüm din görevlilerine Kuran’ı Kerim konusunda mesleki bilgilerini arttırmaya yönelik eğitim veriliyor. İlçemizde de bu kursumuz verildi ve 20 din görevlisi arkadaşımız kursa katıldı. Bu kursumuzun arkadaşlarımıza mesleki açıdan çok önemli katkılar sağladığına inanıyorum. Din görevlisi arkadaşlarımıza kurs süresince göstermiş oldukları özveriden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca Kastamonu Hepkebirler Camii Müezzin Kayyımı Rehber Öğreticimiz Seyfettin Öztürk hocamıza da verdiği eğitimden dolayı teşekkür ediyorum."
Törende Rehber Öğretici Seyfettin Öztürk’e çeşitli hediyeler takdim edildi. Ardından Müftü Nurullah Koçhan ve Seyfettin Öztürk tarafından 20 din görevlisine katılım belgesi verdi.