X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ekoturizm Derneği Başkanı Mustafa Çağır;
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ekoturizm Derneği Başkanı Mustafa Çağır;

  • Giriş Tarihi: 5.7.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
EKOTURİZM DERNEĞİ BAŞKANI MUSTAFA ÇAĞIR; ‘’KASTAMONU'NUN KIRSAL KALKINMA VE TURİZM İÇİN BİR YOL HARİTASINA VE BİR PLANA İHTİYACI VAR’’ ERSİZLERDERE KALKINMA EĞİTİM VE EKOTURİZM DERNEĞİ BAŞKANI MUSTAFA ÇAĞIR’IN DAVETİ ÜZERİNE KASTAMONU’YA GELEN SIRT Ç
Ekoturizm Derneği Başkanı Mustafa Çağır;

Ekoturizm Derneği Başkanı Mustafa Çağır; ‘’’nun Kırsal Kalkınma Ve Turizm İçin Bir Yol Haritasına Ve Bir Plana İhtiyacı Var’’ dedi.
Ersizlerdere Kalkınma Eğitim ve Ekoturizm Derneği Başkanı Mustafa Çağır’ın daveti üzerine Kastamonu’ya gelen Sırt Çantası dergisinin imtiyaz sahibi, Bursa Valisinin danışmanı AB ,BM adına çalışmalar yapan İsmail Şahinbaş Kastamonu’ya geldi. Kastamonu’da Belediyesi ve Kastamonu Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi ekibi olmak üzere olmak üzere bir dizi ziyaretlerde bulunan Şahinbaş, ’’Kastamonu çok geniş ve köklü bir geçmişe sahiptir. Kalkınma adına önemli çalışmalar yapılması gerektiğini düşünüyorum.Güzergahı belli olmayan yolda istediğiniz yere varamazsınız.Kastamonu’nun kırsal kalkınma ve turizm için bir yol haritasına ve bir plana ihtiyacı var.Hazırlanacak plan Kastamonu merkezi ile birlikte 19 ilçeyi kapsamalıdır" dedi.
Böyle bir planın hazırlanması için sorumluluk alabileceklerini ve Kastamonu için gerekli çalışmayı yapabileceklerini ifade eden Şahinbaş, Kalkınma ve Eko Turizm Başkanı Mustafa Çağır’la birlikte Küre ve Ersizlerdere’ye giderek, "Ersizlerdere’de yapılan çalışmalar bir bütünün parçası olmalıdır’’ şeklinde konuştu.