Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanayi Mektebi, tarihi dokusuna kavuşacak

Giriş Tarihi: 6.1.2013 10:52 Güncelleme Tarihi: 6.1.2013 10:54

İl Genel Meclisinde düzenlenen toplantılarda 56 gündem maddesi görüşülecek. Gündem maddeleri arasında Sanayi Mektebi olarak bilinen İl Genel Meclisi binasının tarihi dokusunun ortaya çıkarılması amacıyla yapılacak çalışma karara bağlanacak.

İl Genel Meclisi, 2013 yılına Ocak ayı toplantıları ile başlıyor. 07 Ocak 2013 Pazartesi günü saat 14.00'da toplanacak Meclis, 56 gündem maddesi görüşecek. Gündem maddeleri arasında Sanayi Mektebi olarak bilinen İl Genel Meclisi binasının tarihi dokusunun ortaya çıkarılması amacıyla yapılacak çalışma karara bağlanacak.

Konya ve ilçelerinde yapılacak yatırım ve hizmetlerin yerine getirilmesi amacıyla karar almak üzere 5 gün süreyle bir araya gelecek İl Genel Meclisi üyeleri, sağlıktan, eğitime, turizmden yol ve su hizmetlerine kadar birçok alanda Ocak ayında da önemli kararlar alacak. Toplantılarda, mülkiyeti Konya İl Özel İdaresi'ne ait olan ve İl Genel Meclisi'nin hizmet binası olarak kullandığı Sanayi Mektebi'nin tarihi dokusunun ortaya çıkarılması çalışmaları kapsamında, binanın etrafındaki iş hanlarının yıkılıp yerine yeşil alan çalışması yapılması müzakere edilerek, karara bağlanacak. Ayrıca Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 'İl Özel İdaresi ve Belediye Hizmetlerine Gönüllü Katılım Yönetmeliği' hükümleri doğrultusunda 31 ilçede 'Gönüllüler Konseyi' oluşturulacak. Valilik tarafından üyelerine kimlik de verilecek Gönüllüler Konseyi, sağlık, eğitim, spor, çevre, park, trafik, itfaiye, kütüphane, kültür ve turizm ile sosyal hizmetler alanında yapılması gereken hizmetleri ilgili birimlere bildirecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayi Mektebi, tarihi dokusuna kavuşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz