Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hoca'nın fıkraları şarkı oluyor

Giriş Tarihi: 23.1.2013

Akşehir Belediyesi ve ünlü sanatçı Erol Büyükburç ortak bir proje ile Nasreddin Hoca'nın 10 fıkrasını şarkı haline getirdi. Akşehir'e giden Büyükburç, Nasreddin Hoca kostümü giyip klip de çekti

Dünyaca ünlü gülmece ustası ve filozof Nasreddin Hoca'nın fıkraları şarkı haline getiriliyor. Akşehir Belediyesi ile Erol Büyükburç tarafından hazırlanan albümde Nasreddin Hoca'nın 10 fıkrası şarkı olarak yer aldı. Albüm çalışmasının başarıyla sürdüğünü belirten Erol Büyükburç albümde yer alacak bir şarkı için Akşehir'e giderek klip bile çekti. Halim Ne Olurdu-Kabak isimli şarkı için Nasreddin Hoca Türbesi, Tekke Köyü, Gülmece Parkı, Akşehir Mutfağı, Akşehir Evi ve Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi gibi mekanlarda çekimler yapıldı. Klipin bir bölümünde ise Büyükburç Nasreddin Hoca kostümü giyerek Nasreddin Hoca oldu. Akşehirli çocuklarında rol aldığı klip çekimleri 2 gün sürdü.

10 FIKRA BESTE OLDU

Nasreddin Hoca albümü hakkında bilgi veren Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul "Nasreddin Hocamızın ders vererek insanları eğiten fıkralarını uzun zamandır dinliyoruz. Biz bu fıkraları bir de şiirsel olarak dinlenmesini ve bestelenmesini istedik" dedi. Oğul "Değerli sanatçımız Sayın Erol Büyükburç'la da bu konuda görüştük. Erol Büyükburç'un şiirsel anlatımıyla bu fıkraların besteleri yapıldı. Bu bestelerle biz çocuklara da ulaşmak istiyoruz. Böylece çocuklar bu bestelerde dinledikleri Nasreddin Hoca fıkraları ile hem eğitilecekler, hem de ders alacaklar. Değerli sanatçımız Sayın Erol Büyükburç'a bu katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. Büyükburç ise "Nasreddin Hoca'yı küçüklüğümden beri çok severim. Bu çalışmayı çok büyük bir zevkle yaptım. Nasreddin Hocamızın tüm kimliğini ifade eden bir şiir de yazdım. Böylece Nasreddin Hoca'nın asıl kimliğini yansıtmak adına çok önemli bir çalışma yaptığımıza inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hoca'nın fıkraları şarkı oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz