Türkiye'nin en iyi haber sitesi

suni çim alacak

Giriş Tarihi: 11.3.2013 15:16

Melikgazi Belediye Başkanı , İlçe sınırları içerisinde yer alan park, bahçe ve yürüyüş yolarına suni çim alımı ve ekimi işinin ihale ile yaptırılacağını bildirdi.

olarak yeşil ve doğaya önem verdiklerini bu neden ile yeşil bir çevre için her yıl binlerce fidanı toprak ile buluşturduklarını, park ve bahçeleri çim ekimi gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan , yeni bir uygulama ile bundan böyle pilot bölge seçilen alanlarda suni çim ekimini yapacaklarını belirtti.

Suni çim ekimi sonrası bu alanlarda bakım, sulama ve gübreleme çalışmasının yapılmayacağını böylece bu tür giderlerin de oluşmayarak tasarruf sağlanacağını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları kaydetti:

"Kayseri ilimiz bulunduğu coğrafi yapı nedeni ile yazları sıcak ve kurak kış ayları ise sert ve uzun olmaktadır. Bu neden ile tarım takvimi kısadır. Dolayısı ile özellikle çimlerin uzun dönemde verimli olması oldukça zor olmaktadır. Yaz aylarında sulanması hem maliyetli hem de kısıtlı su birikimine neden olmaktadır.

Belediye olarak birçok yerde başarı ile uygulanan suni çim işini uygulayacağız. Sonuç itibari sulamadan, gübrelemeden ve batım masraflarını yok ettiğimiz gibi 12 ay 365 gün yeşil alanlar oluşturmuş olacağız. Suni çim alımı ve ekim işi için 14 Mart 2013 günü saat 14.00 'de belediye Encümen Salonunda ihale yapılacaktır.'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melikgazi Belediyesi suni çim alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz