Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boşanmada Türkiye üçüncüsü

Develi'de boşanma oranlarının artması üzerine ilçede "Erken Boşanmayı Önleme Semineri" düzenlendi. Erciyes Üniversitesi Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi Müdürü Öğretim Görevlisi Mustafa Atak, erken boşanmaları ve erken yaşta evliliği Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin tetiklediğini söyledi.

4 BİN 100 KİŞİ BAŞVURDU

Nüfusa göre boşanma oranlarının ülke genelinde ilk sıralara yerleştirdiğini kaydeden Atak, şöyle devam etti: "Son yıllarda boşanma oranlarında büyük artış gözleniyor. Türkiye'de yaklaşık yılda 120 bin çift boşanıyor. Kayseri şu anda üçüncü sırada. Önceki yıl aile mahkemesi verilerine göre ilimizde 4 bin 100 boşanma davası açılmış. Bunların 3 bin 750'si boşanmayla sonuçlandı."

AİLELERİ UYARDI

Annelerin kızlarını hayata hazırlaması gerektiğini ifade eden Öğretim Üyesi Mustafa Atak, Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım ağlarında boşanmayı tetikleyici gayrı ahlaki içeriklerin bulunduğunu söyledi. Boşanmaya etken olan içeriklerin çocukları olumsuz etkilediğini ve erken evliklere de sebep olabildiğini kaydeden Atak, ailelerin bu konuda dikkatli olmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boşanmada Türkiye üçüncüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz