Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelli ve yaşlılar için örnek proje

Giriş Tarihi: 20.3.2013

Selçuklu Belediyesi, Selçuk Üniversitesi ve Yaşlı ve Engelli Bakım Araştırma ve Uygulama Vakfı ortaklığı ile hayata geçirilecek merkezin ön protokolü imzalandı

Yaşlı ve engelli vatandaşların eğitim ve bakımını gerçekleştirmek ve bu alanda nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla kurulması planlanan Yaşlı ve Engelli Bakım Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin (YEBAM) ön protokolü imzalandı. Selçuk Üniversitesi Rektörlük binasında yapılan imza törenine Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, YEBAV Başkanı Adnan Ağırbaşlı, YEBAV Yönetim Kurulu Üyesi Mühendislik- Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Alkan ve YEBAV üyeleri katıldı. Yaşlılar ve engellilerin hayatını kolaylaştırmak için birçok projeye imza attıklarını söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Bu işi iki açıdan önemsiyoruz. Birincisi Selçuklu Belediyesi ve Selçuk Üniversitesi olarak birlikte iş yapabilme kabiliyetimizin ne kadar arttığını görüyoruz. Bir diğeri ise, günümüzde yaşlı ve engelliler için birçok iş yapılmaya çalışılıyor ama temel bir eksiklik hala giderilemedi. Bu da yaşlı ve engelli insanların hayatlarını kolaylaştırmak için gerekli nitelikli eleman eksikliğidir. Bu merkez hem yaşlı ve engellilerin yaşamını kolaylaştıracak hem de diğer yaşlı ve engellilerin hayatını kolaylaştırmak için nitelikli eleman yetiştirecek" dedi.

NÜFUS YAŞLANIYOR

YEBAM projesine gerçekten inandıkları için bir araya geldiklerini söyleyen Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ise şunları söyledi: "Günümüz gerçeklerini dikkate aldığımızda giderek yaşlanan bir nüfusla karşı karşıya kalacağız. Diğer taraftan engelli vatandaşlarımızın sıkıntıları ortada. Bu merkez Selçuklu Belediyesi ve vakfın desteğiyle beraber ortaya konulan çalışmalarla Konya ve çevresinde üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirecektir." YEBAV Başkanı Adnan Ağırbaşlı ise merkezde eğitim, rehabilitasyon ve çalışma alanları, deneysel üniteler ve sosyal tesisler yer alacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli ve yaşlılar için örnek proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz