Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güney Kore ile ortak araştırma

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Murat Çıtır ile Ünal Şen'in yer aldığı projeyi Güney Kore Ulusal Araştırma Vakfı ile TÜBİTAK destekledi

Lcd ekranların çözünürlüğünü arttırılmasına yönelik yürütülen araştırmaya Güney Kore de destek olacak. Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Murat Çıtır ile Ünal Şen'in yürüttüğü proje, TÜBİTAK tarafından Güney Kore Ulusal Araştırma Vakfı (NRF) ile "İkili İşbirliği Programı" kapsamında desteklenecek.

İKİ YILDA TAMAMLANACAK
Uzun zaman önce fikri takibi yapılan proje için çalışmaya başlandı. Koreli akademisyen Asst. Prof. Seung Min Jane Han'ın da katkıda bulunduğu araştırma tamamlandıktan sonra Güney Kore'deki teknolojinin Türkiye'de de uygulanması sağlanacak. Projenin 2 yılda tamamlanması hedefleniyor.

TÜBİTAK DA DESTEKLEDİ

Murat Çıtır'ın "biyoteknoloji ve nanotıp" alanına yönelik yürüttüğü diğer bilimsel araştırmada "TÜBİTAK Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Programı" kapsamında proje desteği almaya hak kazandı. Projeyle metal katyonların ve protonların, biyomoleküllerle oluşturdukları karmaşık yapının gaz halindeki etkileşimini incelenecek. Bu proje ise 3 yıl sürecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güney Kore ile ortak araştırma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz